Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks7.3K
Krzyżak
11

MIAŁA 6 LAT, GDY MATKA SPRZEDAŁA JĄ PEDOFILOM. "GWAŁCILI MNIE NA ZMIANĘ, GDY PROTESTOWAŁAM POKAZYWALI CIAŁA MARTWYCH DZIEWCZYNEK"...

Mam na imię Anneke Lucas. Jestem mamą i bizneswoman. Jestem też ofiarą handlu dziećmi – tak zaczyna się opowieść Belgijki, która padła ofiarą handlu dziećmi. Jak skończyła 6 lat została sprzedana siatce pedofilów. Wśród osób, które ją krzywdziły byli członkowie rządu oraz tzw. elity... Efekt końcowy? Skazana tylko jedna osoba.

- W klubach, gdzie królował alkohol i narkotyki, dzieci traktowano jak przedmioty. Bardzo wartościowe. Wykorzystywano je, ale byli też tacy ludzie, którzy je mordowali – opowiada Anneke Lucas. Po wielu latach zdecydowała się przerwać milczenie.

Anneke urodziła się i dorastała w Belgii. W rodzinie nie działo się za dobrze. Nie była to taka rodzina jaką my rozumiemy. W 1969 roku matka sprzedała ją handlarzom ludźmi.

– Woziła mnie z miejsca, na miejsce. Trafiłam do siatki pedofilii, którą kierował jeden z belgijskich ministrów. Jego klientami byli członkowie elity. Wśród nich rozpoznawałam ludzi z telewizji. Nikt nie uwierzyłby w to, co się tam działo – wspomina ze łzami w oczach

Słuchając jej opowieści mamy wrażenie, że to scenariusz na film... jednak to wydarzyło się na prawdę. Opowiada o orgiach i gwałtach, których świadkami były dzieci. Któregoś wieczoru wykrzyczała, że o wszystkim powie policji, komuś w szkole. Jeden z mężczyzn zabrał ją do piwnicy i pokazał ciało zamordowanej dziewczyny. Miała siedzieć cicho.

- W tygodniu musiałam chodzić do szkoły jak inni rówieśnicy. Byłam wstydliwa, miałam kilku znajomych. Czasem na lekcjach odpływałam, dzieci śmiały się, że nie potrafię potem odpowiedzieć na pytanie. W szkole byłam nikim. W domu nikogo nie obchodziłam. Więcej uwagi dostawałam od tych mężczyzn. Trochę podobało mi się wtedy to uczucie, że jestem dla nich piękna. To była jedyna pozytywna rzecz w moim życiu. Trzymałam się tego, jak tratwy przed utonięciem we wstydzie i nienawiści do samej siebie – mówi.

Miała 10 lat, gdy trafiła pod „opiekę” 20-letniego mężczyzny. Któregoś dnia wykrzyczała mu, że nie chce więcej uczestniczyć w „spotkaniach”.

- Zaczynał się najbardziej intensywny dla mnie czas, w którym chciałam być kochana, zrozumiana, a byłam coraz częściej wykorzystywana przez jednego człowieka. Rok później stwierdził, że już nie jestem przydatna, że sieć mnie nie potrzebuje, więc trzeba się mnie pozbyć. Wtedy zaczęły się tortury. Stał nade mną, patrzył i śmiał się. Przypalano mnie papierosami, potem przywiązano do stołu. Mężczyzna, który mnie torturował, był obrońcą w sprawie Dutrouxa, w słynnym procesie z 1996 roku, który miał rozbić siatkę pedofilii w Belgii. Tamtej nocy miałam zginąć. Przeżyłam, bo jakiś młody chłopak zlitował się nade mną i wytargował, że nie będzie współpracował z policją w zamian za to, że mnie wypuszczą. Ja przeżyłam, on nie. Miałam nikomu nie opowiadać o tym, co działo się w tych klubach. 40 lat minęło od tamtych wydarzeń – opowiada Anneke.

Sprawa Dutrouxa, o której wspomina, wstrząsnęła belgijską opinią publiczną. Mark Dutroux był mechanikiem i ojcem dwójki dzieci. Po kilku rozwodach zajął się kradzieżami, handlem narkotykami i porywaniem dzieci. W swojej posiadłości miał kompleks piwnic i korytarzy. Tam własnie były przetrzymywane dzieci. Na początku roku 1986 aresztowano go za gwałty na czterech dziewczynkach. Dwa lata później usłyszał wyrok - 13 lat więzienia.

W 1992 roku wypuszczono go za dobre sprawowane. Doniosła na niego matka, która podejrzewała, że znów przetrzymuje w swoim domu dzieci.

Trafił do psychiatry, który przepisał mu jedynie proszki nasenne i psychotropy. Tabletki te podawał niedługo później swoim ofiarom. Do aresztu trafiał jeszcze dwukrotnie. W 1996 roku Dutroux sam powiedział policji, gdzie powinni szukać ciał porwanych przez niego dziewczynek. W jego domach znaleziono setki taśm z pornografią dziecięcą.

Policjanci przez lata byli przekupywani przez Belga, potem pojawiły się informacje o jego związku z siatką pedofilii, której ofiarą padła właśnie Anneke. Ze względu na to, że w orgiach mieli uczestniczyć prominentni politycy, sprawy Dutrouxa nikt nie chciał dotykać. Prawdziwy proces rozpoczął się dopiero w 2004 roku, a pedofila skazano na dożywocie. Tylko on poniósł karę.

- Całe ciało mam w bliznach. Każda przypomina mi o tych wszystkich potwornych historiach. To trwało 5 lat. Byłam bita i gwałcona. Policzyłam to wszystko. Gwałcono mnie 6 godzin tygodniowo. W sumie 1760 godzin horroru – mówi Anneke.

Lucas uciekła z kraju. Zaczęła pomagać ofiarom leczyć traumy przy pomocy jogi. Od 2011 roku we współpracy z rządem organizuje lekcje jogi dla więźniów.

- Myślałam, że spotkam psychopatów, a w więzieniach poznałam dobrych ludzi. Pokazuję im, że jest w życiu też inna droga. Pierwszy raz czuję się naprawdę potrzebna, widzę, że moja praca komuś pomaga. Wielokrotnie udało się nam wyciągnąć ludzi z głębokiej depresji – przyznaje Anneke.

Dzisiaj Anneke ma męża i dwójkę dzieci. Pomaga kobietom, które padły ofiarami handlu ludźmi. Dopiero teraz zdecydowała się ujawnić swoja historię. Dziś prowadzi także grupę wsparcia dla kobiet, którym udało się uciec od handlarzy żywym towarem.

- Ci uzależnieni od władzy, światowi przywódcy, skorumpowani politycy, którzy wykorzystują dzieci, sami nimi są. Nigdy nie dorośli, ale teraz mają władzę i zrobią wszystko, by nigdy nie czuć upokorzenia. Byli wykorzystywani, teraz sami to robią z zemsty. Te dzieci, które to przeżyją, podobnie jak ja, mogą tylko nauczyć się wykorzystywać swoją siłę, by o tym zapomnieć. I co najważniejsze, wybaczyć, zrozumieć i współczuć tamtym – mówi Anneke.

wRealu24.pl

źródło: wp.pl

wrealu24.pl/services/3495-miala-6-la…
wacula25wp.pl
Ela17 No ja myślałem w odniesieniu cały czas do tej nieszczęsnej kobiety . A w moim podejściu do grzechu i milosierdzia zgadzam się z tobą mam takie samo zdanie jak ty
Ela17
wacula25@wp.pl
Ja mowie o twoim podejsciu do grzechu i milosierdzia nie jej
wacula25wp.pl
Ela17 A największy grzech mają jej rodzice nie ona jako mała dziewczynka to jest to samo jak generał wyda rozkaz żołnierza na zabicie robotników winny zła jest generał
Ela17
wacula25@wp.pl
„Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym” (Mt 12, 31n.). Zapowiedź Chrystusa jest bardzo stanowcza i groźna. Na czym polega zatem …More
wacula25@wp.pl
„Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym” (Mt 12, 31n.). Zapowiedź Chrystusa jest bardzo stanowcza i groźna. Na czym polega zatem grzech przeciwko Duchowi Świętemu? Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu – czy mogą być odpuszczone?

Polecam ,poniewaz masz braki w wiedzy

Grzeszycz zuchwale [grzech jest zawsze swiadomy,wiec nie mowie grzeszyc swiadomie] i oczekiwac milosierdzia to najwiekszy grzech przeciw Duchowi Swietemu.wedle katachizmu Kosciola ,jest to grzech najciezszy ,smiertelny.

2. Przeciwko miłosierdziu Bożemu zuchwale grzeszyć – to dość częsta postawa, szczególnie wśród ludzi w młodym wieku, przejawiająca się poprzez mówienie sobie: „Po co teraz będę się spowiadał? Poczekam, aż będę stary – wówczas będzie czas na pokutę, a teraz się wyszaleję”. Kościół przestrzega, że nie znamy dnia ani godziny, kiedy może nas spotkać śmierć, a po niej sąd.
Ela17
wacula25@wp.pl
Grzeszyc [grzech jest zawsze swiadomy,wiec nie mowie grzeszyc swiadomie] i oczekiwac milosierdzia to najwiekszy grzech przeciw Duchowi Swietemu.wedle katachizmu Kosciola ,jest to grzech najciezszy ,smiertelny.
One more comment from Ela17
Ela17
wacula25@wp.pl
ale znam nauke Chrystusa i to jest zrodlo naszej WIARY I POWINNO BYC NASZEGO ZYCIA a nie gusla ze wschodu czy z kontkolwiek,a tlumaczyc to jest bezmyslnoscia.Ze ta kobieta zajela sie joga to nic nowego zachod jest albo letni albo niewierzacy .zaden przyklad.Wtedy inni ja skrzywdzili,teraz ona krzywdzi siebie i innych przez te joge
Czeslaw Lipka
TO NIE BYLA JAK DLA MNIE MATKA TYLKO NEDZNA K-------A I NIC WIECEJ PRZYKRO MI ALE TAK TO NAZYWAM
wacula25wp.pl
Ela17 Moja droga mylisz się ponieważ nie znasz wiedzy duchowej i te sprawy są zasłonięte dla Ciebie . A miłosierdzie Boże jest naprawdę nie zgłębione przez grzesznego człowieka na tym świecie . A są rzeczy nie pojęte a one istnieją naprawdę.....
Ela17
wacula25@wp.pl
Opowiadasz dziwactwa jakbys wiedziala jak w Bozym planie to wyglada.Co Chrystus nam powiedzial jest jasne- mozna to ujac ,nie podchodz do wscieklej bestii [tu szatana]bo ryzykujesz-nie wystawiaj Boga na probe.A joga nie ma nic wspolnego ze Swietoscia Boga .Bog nie pcha czlowieka w lapska diabelskie.Bledy ludzkie sa do naprawy i poprawy a nie do tlumaczenia ich.Przedstawiasz …More
wacula25@wp.pl
Opowiadasz dziwactwa jakbys wiedziala jak w Bozym planie to wyglada.Co Chrystus nam powiedzial jest jasne- mozna to ujac ,nie podchodz do wscieklej bestii [tu szatana]bo ryzykujesz-nie wystawiaj Boga na probe.A joga nie ma nic wspolnego ze Swietoscia Boga .Bog nie pcha czlowieka w lapska diabelskie.Bledy ludzkie sa do naprawy i poprawy a nie do tlumaczenia ich.Przedstawiasz falszywe milosierdzie
wacula25wp.pl
Ela17 W Bożym planie wygląda to całkiem inaczej NAPRAWDĘ ...
Ela17
Zaczęła pomagać ofiarom leczyć traumy przy pomocy jogi. 😲 =to sobie dopiero pomogla z jednego objecia szatana do drugiegi.Nie mogli zniszczyc ciala i duszy zniszcza dzusze