Clicks8
lv.news

Francisks uzskata: liturģija ir bezjēdzīga bez subjektīvās izziņas

“Ja vien mēs nesaprotam, ka ticība ir Dieva dāvana, pat lūgšanas, ko baznīca izvirza Dievam, ir bezjēdzīgas,” raksta Francisks savā 21. maija vēstījumā Pontifikālās misijas biedrībām.

Paziņojumā ir neskaidrības starp privātu lūgšanu un baznīcas publisko liturģiju. Par laimi, liturģija nav atkarīga no cilvēku izpratnes vājuma un no tā, kā mēs saprotam, ka "ticība ir Dieva dāvana".

Liturģija ir līdzdalība Kristus lūgšanā, kas adresēta Tēvam (CCC 1071, 1073). Tāpēc izpratne, ka “ticība ir Dieva dāvana”, vienmēr ir daļa no liturģijas.

Kopumā apmēram 6600 vārdu garajā tekstā ož pēc sentimentālisma, pārāk uzstājot uz zemākām kaislībām, piemēram, “prieks” (17x), sirds (11x), pievilcība (9x), degsme (5x), prieks (2x), sentimentāla izpratne par Svēto Garu (35x), morāle (pateicība: 11x; pazemība: 6x), kā arī Francisks polemiski iebilst pret patiesību un saprātu.

Franciska mantras ir neizbēgamas: “cilvēki” (26x), “nabadzīgi” (10x), “īsta”/“realitāte” (10x) pretstatā “abstraktam”/“abstrakcijai” (5x), “sevis absorbcija” ( 6x), "elitārs"/"elitisms" (5x), "pārsteigums" (3x), "proselitisms" (2x), "stingrs"/"stingrums" (2x), "perifērijas" (1x), "radošums" (1x).

#newsJdeiepufmg