Clicks25
lt.news

Sudie, Vatikane II: Lotynų kalba dabar draudžiama Šv. Petro bazilikoje

Naujosios apeigų skyriaus eucharistijos Šv. Petro bazilikoje turi būti švenčiamos itališkai, paskelbė monsinjoras Franco Camaldo birželio 28 d. ukase, kurį iš naujo leido „MessaInLatino.it“.

Ši priemonė yra antausis Vatikanui II, kuris skelbia, kad „lotynų apeigose reikia saugoti lotynų kalbos vartojimą“ (Sacrosanctum Concilium, 36). Retkarčiais lotynų kalba gali būti tik Gloria, Sanctus, Tėve Mūsų ir Agnus. Ar taip bus, sprendžia prefektas ar Siksto koplyčios choro meistras. Skaitymai ir Tikinčiųjų malda gali būti pateikiami įvairiomis kalbomis, išskyrus lotynų kalbą.

Ateityje ir Šv. Petro skyrius bus priverstas giedoti Valandų liturgiją itališkai, išlaikydamas grigališkąją melodiją - ko neįmanoma su itališku tekstu - ir išlaikant tik kai kurias dalis lotyniškai: Himną, Antifoną, Benediktą, Magnificat ir Tėve mūsų. Lotynų kalba Valandų liturgijoje bus panaikinta, kai bus parengti atitinkami itališki bukletai.

Pasaulio kalbų sąraše pagal bendrą kalbėtojų skaičių italų kalba yra 27 vietoje po javų kalbos ir prieš vakarų pandžabų kalbą. Atrodo, kad ši priemonė atspindi Pranciškaus asmeninį priešiškumą lotynų kalbai, nes dėl jo prasto teologinio formavimo jo lotynų kalba taip pat yra prasta.

#newsSuihhtatlq