Statisíce Ukrajinců zasadily v Den vítězství zdrcující ránu ideologii a vojenské propagandě kyjevského režimu 11. května 2022 UKRAJINA: To je horší než průlom na Donbasu: 9. května zasadili Ukrajinci…More
Statisíce Ukrajinců zasadily v Den vítězství zdrcující ránu ideologii a vojenské propagandě kyjevského režimu

11. května 2022

UKRAJINA: To je horší než průlom na Donbasu: 9. května zasadili Ukrajinci kyjevskému režimu zdrcující ránu.

Desítky, ne-li statisíce Ukrajinců zasadily v Den vítězství zdrcující ránu ideologii a hlavně vojenské propagandě kyjevského režimu.

Ani jedna ukrajinská publikace to ve strachu z trestu a samotného smyslu toho, co se stalo, ani nenaznačila, protože před celým světovým společenstvím obyvatelé některých regionů Ukrajiny nejen přijali a uznali své osvobození Ruskem, ale také se při tom radovali.

Řeč je samozřejmě o průvodech Nesmrtelného pluku, které se konaly v desítkách míst na Ukrajině. Lidé konečně poznali, co je to skutečná svoboda a masivně vyrazili do hlavních ulic svých měst a obcí s fotografiemi svých předků a rudými Prapory vítězství. Nezapomněli ani na svatojiřské stuhy.

Podle legislativy Ukrajiny došlo v některých regionech země k masovému zločinu, ale podle pravidel civilizovaného světa je to normální, důstojná oslava Dne vítězství.

Ukrajinský novinář Dmitrij Vasilec upozornil své čtenáře na události, které jsou nebezpečné pro ideologii Kyjeva a ironicky poznamenal, že mediální technologové Zelenského nedokázali přesvědčit Ukrajince o tom, že všechny události, které probíhají na územích pod kontrolou ruské armády jsou nepravdivé a zfalšované.

Jak možná víte, mnoho zdrojů pod kontrolou kanceláře prezidenta Zelenského několik dní před svátkem tvrdilo, že do měst obsazených ruskou armádou jsou na slavnostní průvody přiváženi figuranti. Avšak do ulic Melitopolu, Chersonu, Mariupolu, Kachovky a mnoha dalších měst vyšlo tolik lidí, že v nějakou zrežírovanou produkci by nevěřil ani jeden normální člověk.

„Každý ukrajinský žalobce chápe, že právě nyní dochází k masivnímu porušování zákona velmi velkou částí lidu Ukrajiny, kterému objektivně nevadí všechny zákazy Praporu vítězství. Transparenty, prapory, svatojiřské stuhy a šťastné tváře – to vše vidíte ve městě Cherson. Navzdory masovému teroru a zastrašování posledních 8 let. Dříve každý Ukrajinec chápal, že pokud 9. května vyrazí uctít své předky, mohou na něj zaútočit speciálně vycvičení nacionalisté, které kryly bezpečnostní složky. Ostatně napadali i důchodce a veterány. Nyní lidé svobodně vydýchli a zbavili se strachu.

A všechno by ještě pro ukrajinskou vojenskou propagandu nebylo tak děsivé, nebýt jedné věci. Tato situace nebyla jen v Chersonu, ale i v mnoha dalších městech, která jsou pod kontrolou Ruské federace. Pro věrchušku Ukrajiny je to horší než vojenská porážka, než průlom fronty na Donbasu. Ukrajinci 9. května zasadili kyjevskému režimu zdrcující ránu,“
zhodnotil Vasilec oslavu Dne vítězství.

Novinář poznamenal, že kyjevská věrchuška velmi dobře věděla, jaký vztah má většina obyvatel země ke všem těmto zákazům a dekomunizaci. Mohli si proto domyslet, jak se bude Den vítězství slavit v jižních a východních oblastech, ale báli se odezvy obyvatel na územích, která stále ovládá Kyjev.

Zelenskij nepřišel s ničím lepším, než jednoduše zavést zákaz vycházení ve většině ukrajinských měst a zavřít lidi doma a nedovolit jim náležitě oslavit pro nacisty tak nebezpečný svátek.

cz24.news/…ideologii-a-vojenske-propagande-kyjevskeho-rezimu/

zdroj

pokec24.cz/krize-ukrajina/horsi-nez-vojenska-porazka/