Clicks899

Vandali poškodili pamätník Andreja Hlinku v Bratislave. Muž sa v Prahe pokúsil zapáliť znovuvybudovaný Mariánsky stĺp

Už je to aj u nás! Vandali poškodili pamätník Andreja Hlinku „Roma Lives Matter“ V západnom svete sa strhla vlna protestov proti rasizmu a útočníci sa rozhodli strhávať niekedy aj nezmyselne a nelogi…More
Už je to aj u nás! Vandali poškodili pamätník Andreja Hlinku „Roma Lives Matter“

V západnom svete sa strhla vlna protestov proti rasizmu a útočníci sa rozhodli strhávať niekedy aj nezmyselne a nelogicky sochy rôznych historických osobností.

Napríklad v Anglicku poškodili sochu Winstona Churchilla a napísali na jeho pamätník, že je rasista. Pri tom práve Churchill bojoval proti Adolfovi Hitlerovi.
Tento trend už prišiel aj ku nám a poškodená ostala socha a pamätník nášho velikána Andreja Hlinku, ktorý bol kňazom a národovcom a bez ktorého by Slovensko nebolo Slovenskom. Vandali jeho pamätník posprejovali nápismi „Roma Lives Matter“ a teda tým mysleli pravdepodobne „Na Rómskych životoch záleží“.

„Mňa nepremeníte! Mňa nezlomíte! Slovákom som sa narodil, Slovák som a Slovák budem! A keď vyjdem zo žalára, zas len budem pokračovať tam, kde som prestal. Do posledného dychu budem bojovať za sväté práva slovenského ľudu, za božské práva slovenského národa!“ citát Andreja Hlinku.

Na Slovensku však nemajú Rómovia problémy, kedy by ich polícia alebo väčšinové obyvateľstvo tyranizovalo.

alianciazanedelu.sk/archiv/6473

Muž se v Praze pokoušel zapálit mariánský sloup. Oheň strážníci uhasili

Strážníci museli řešit požár u Mariánského sloupu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Strážníci museli řešit požár u Mariánského sloupu. | foto: Městská policie Praha

Praha Mariánský sloup v Praze vzbuzuje v řadě lidí emoce. Dvaačtyřicetiletý muž se tak v neděli pokusil na Staroměstském náměstí v jeho bezprostřední blízkosti zapálit oheň. Ten nakonec hlídka uhasila, škoda zatím stanovena nebyla.

Během prvního červnového týdne dokončil sochař Petr Váňa se svým týmem stavbu napodobeniny mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Neuběhl ani měsíc a už se jej někdo pokusil vážnějším způsobem poškodit.
Poblíž pískovcového monumentu se pokusil rozdělat oheň za pomoci hadrů. „Počínání muže si všiml operátor kamerového systému,“ uvedla pražská městská policie na Facebooku.

Kamerový dozor následně na místo vyslal hlídku, aby situaci prověřila. „Oheň následně uhasila vodou z lahve, kterou měla ve služebním vozidle. Výše škody nebyla zatím určena, sloup byl poškozen od kouře a sazí,“ doplnili strážníci.
Podle záběrů, které se objevily na internetové televizi Mall.tv, bylo dotyčných vandalů více. Za oplocení, které odděluje sloup od zbytku Staroměstského náměstí, vlezly dvě osoby, třetí na ně čekala vně ohraničení.

Na Staroměstském náměstí v Praze stojí po 102 letech mariánský sloup, práce nabraly zpoždění kvůli soše

Ohledně sloupu se v Praze vedly léta spory, několikrát ho zastupitelstvo odmítlo. Váňa celou dobu na soše pracoval. Zastánci obnovy považují dílo za symbol a vzpomínku na obránce Prahy za třicetileté války a významné barokní umělecké dílo. Podle odpůrců jde o symbol habsburské nadvlády a netolerantní rekatolizace země.

„V souvislosti s mariánským sloupem je společnost znepřátelena už od jeho strhnutí v roce 1918, od počátku první republiky. Už tehdy se národ rozpůlil. Kdykoli se o věci spustí diskuze, je velmi živá,“ uvedl pro Lidovky.cz v lednu tohoto roku historik Petr Macek z Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

alianciazanedelu.sk/archiv/6478
apredsasatoci
Typická stratégia "mocných". Ale budme uprimni, vychádza im to. Vymyslenymi "problemami" huckaju ľudí proti sebe navzajom, aby mohli realizovať potichučky svoje plány. Samozrejme, človek im na to skoci ako pes na špek. Tu krásne vidieť, kde vedie sekularizmus.
Dana22
To sú priamo marxisti.
Roberto 55
Aky rasizmus? Cierni a moslimovia alebo cierni moslimovia sa tlacia dobrovolne do Europy a sveta aby mohli parazitovat na daniach bielych. Nic nerobia a ani nebudu, buduju si vlastne enklavy sarie a zapajaju sa do zabijania, znasilnovania a teraz do tzv. nepokojov=komunisticko satanska revolucia a este ziapu o rasizme bielych. Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze nieto vacsich rasistov ako …More
Aky rasizmus? Cierni a moslimovia alebo cierni moslimovia sa tlacia dobrovolne do Europy a sveta aby mohli parazitovat na daniach bielych. Nic nerobia a ani nebudu, buduju si vlastne enklavy sarie a zapajaju sa do zabijania, znasilnovania a teraz do tzv. nepokojov=komunisticko satanska revolucia a este ziapu o rasizme bielych. Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze nieto vacsich rasistov ako farebni. A to vsetko preto , ze mainstream media ich za judasske grose v tom podporuju a tiez poslusno-hlupe vlady tychto statov. Maskovic a jeho "vlada" sa im snazi podobat...
Vie si niekto predstavit bieleho ministra niekde v Cine alebo v Afrike, alebo krestana ministrovat v moslimskej krajine? Na tzv. liberalnom Zapade je to bezne, ze ministruju farebni a moslimovia.
Dana22
Čierni marxisti a slobodomurári.
Dana22