pl.news
11.1K

Patriarcha Poroszenki gotów do przepchnięcia gejowskiej agendy

Epiphany Dumenko, głowa ukraińskiego kościoła nacjonalistycznego, uznany przez skorumpowany Patriarchat Konstantynopola i wspierany przez amerykański reżim, został wrobiony przez rosyjskiego dowcipnisia w czasie rozmowy telefonicznej.

Prankster twierdził, że jest Davidem McAllisterem, niemieckim posłem do Parlamentu Europejskiego, który chce złożyć gratulacje Epiphany'emu. Mówił po angielsku, a Epiphany odpowiadał po rosyjsku.

Epiphany zapewnił, że jest za "rozpoczęciem reform", ponieważ "zbliżamy się do Europy" i dlatego "musimy odejść od rosyjskiej tradycji konserwatywnej", by się "otworzyć".

Rosyjskie Prawosławie nazwał "bardzo konserwatywnym i oddalonym od ludzi".

Pytany przez prankstera o wzrost znaczenia "wartości gejowskich", Epiphany odpowiedział, że był to "trudny temat, którego nie powinniśmy podnosić na początku naszej drogi", ponieważ ukraińskie społeczeństwo dobrze by tego nie przyjęło.

ale "teraz musimy nad tym pracować, skoro Ukraińcy są to gotowi zaakceptować".

Grafika: Epiphany Dumenko, #newsBqsklvahuy
Verba Veritatis
.... pazury Synagogi szatana już na Ukrainie robią swoje POrządki....w reformowanej cerkwi LGBT jak widać dobrze się USADAWIA.... przez instytucję....klasycznie zgodnie z ideą szkoły frankfurtskiej....nie pozostaje nic innego jak tylko pograrulować....