Clicks37
lt.news

Popiežius Pranciškus pasinaudojo kanonizacijomis dėl „populistinių priežasčių“

Tik aklieji neokonservatoriai tiki, jog Pauliaus VI-asis ar Arkivyskupas Oskaro Romero yra šventieji, lygiai kaip ir Bažnyčios valdantieji supranta šventumą - spalio 18-ąją internetiniame dienraštyje rašo aregentinietis slapyvardžiu „Caminante-Wanderer“.

Dienraštyje teigiama, jog Paulius VI-asis ir Romero buvo kanonizuoti tik dėl „tikro Pranciškaus noro“, kai Popiežius iš tiesų kanonizacijomis naudojosi „populistiniais tikslais“, kad Bažnyčios vaizdinį nutapytų „regresiniais“ politinio korektiškumo atspalviais.

Straipsnyje kalbama apie skaistumą. Šitoks pavyzdys parenkamas parodyti kaip dorybės, kurios kažkada būdavo kanonizacijos viršūnėje, tapo nebesvarbiomis detalėmis:

• Kai Vyskupas Maccarone iš Santiago del Estero, Argentinis, 2005-aisiais puikavosi paviešintame vaizdo įraše, kuriame buvo matyti kaip dvasininkas užsiiminėja lytiniais santykiais su savo vairuotoju, Bergoglio tai pavadino „Maccaronės privataus gyvenimo subtilybėmis“.

• 2012-aisiais Bergoglio gynė Vyskupą Fernando Bargalló iš Merlo-Moreno, Argentinos, kuris buvo nufotografuotas išskirtiniame Karibų Jūros regiono viešbutyje su savo „sugulove“ mergina.

• 2013-aisiais Pranciškus teigė, jog jis neturi teisės teisti monsinjoro Riccos homoseksualių išdaigų. Ricca valdo Vatikano viešbutį, kuriame Pranciškus gyvena ir palaiko ryšius su pagrindiniais Vatikano Banko kontaktais.

• 2018-aisiais Pranciškus paaukštino Arkivyskupą Edgarą Peña Parra į valstybės sekretoriaus pavaduotoją. Pastarasis liūdnai pagarsėjęs homoseksualiais sanguliavimais su kolegomis dvasininkais.

Paveiksliukas: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsUywlqqjern