Peter(skala)
18599

Pri bránach Vatikánu otvorili McDonald's, napriek výhradám kardinálov

Pri bránach Vatikánu otvoril svoju pobočku americký reťazec rýchleho občerstvenia McDonald's. Proti zámeru otvoriť prevádzkareň v blízkosti Baziliky Sv. Petra protestovali predtým niektorí kardináli aj obyvatelia Ríma.

Vlani v októbri sa skupina obyvateľov talianskej metropoly obrátila listom na pápeža Františka, aby zabránil zriadeniu pobočky. Podľa kritikov hrozí, že bude masovou turistikou narušená kultúrna a sociálna identita rímskej štvrti susediacej s Vatikánom.

So vznikom prevádzkarne nesúhlasili aj niektorí kardináli, hlavne Elio Sgreccia. Ten predtým talianskym novinám povedal, že ide o "prinajmenšom kontroverzné a perverzné rozhodnutie". Iní predstavitelia cirkvi s tým nemajú problém. Novinári oslovili napríklad mníšky, ktoré si boli dať v novej pobočke cheesburger.
Firma McDonald's vo vyhlásení citovanom Reuters uviedla, že svoju pobočku prispôsobila historickému okoliu a že sa nachádza v turistickej oblasti mimo Vatikánu.
Vlani v novembri spoločnosť zažalovala talianske mesto Florenciu za to, že jej odmietlo povoliť otvorenie reštaurácie na námestí pred katedrálou. Firma podľa agentúry AFP žiada odškodnenie 17,8 milióna eur.
Agentúra APA nedávno napísala, že v blízkosti Vatikánu sa chystá otvorenie ďalšej reštaurácie, ktorá môže vyvolať spory. Na triede Via della Conciliazione, ktorá vedie ku Svätopeterskému námestiu, má byť podľa talianskych médií otvorené Hard Rock Cafe. Priestory prenajme opäť správa nehnuteľností Vatikánu (APSA) a má ísť o budovu, v ktorej je teraz knižnica saleziánskeho rádu.

www.omediach.com/…/10402-pri-brana…
Peter(skala)
🤮 🤮 🤮 vizera to ako Bullshit
Peter(skala)
😀 😀 😀 to je čierny humor, aj ked niekto by v tom videl pozitíva:)
Caesar
No to je dobre, lebo tie hamace z McDonald's sú velmi kvalitné. Jeden pan písal, ze si kupil taký hamac a zabudol ho v kabate, po skoro 20 rokoch ho nahodou nasiel vo vrecku a div divúci, hamac stále cerstvý.
Peter(skala)
Dokonca aj Pavol hovoril len o kompromise s obetovaným mäsom, nie však o nečistých zvieratach resp. mäse takýchto zvierat.
To, čo bolo zjavene sv.Hildegarde treba brať aj z hladiska medicinskeho.
napr. bravčove mäso vo všeobecnosti lekari neodporučaju aj ked ho dokonca sami jedia, lebo nedbaju až tak na svoje zdravie
Peter(skala)
Treba čitať v kontexte, aby sme pochopili že Peter kvôli snu nezačal jesť bravčové, ale príjmať pohanov za hodných pokrstenia.
On mal totiž problem s "nečistými" pohanmi a nie s nečistými zvieratami:
Skutky apoštolov - kapitola 10
1 V Cézarei žil istý muž menom Kornélius, stotník kohorty, zvanej Italská.
2 Bol nábožný a bohabojný s celým svojím domom. Dával veľa almužien ľudu a ustavične sa modli…More
Treba čitať v kontexte, aby sme pochopili že Peter kvôli snu nezačal jesť bravčové, ale príjmať pohanov za hodných pokrstenia.
On mal totiž problem s "nečistými" pohanmi a nie s nečistými zvieratami:

Skutky apoštolov - kapitola 10

1 V Cézarei žil istý muž menom Kornélius, stotník kohorty, zvanej Italská.

2 Bol nábožný a bohabojný s celým svojím domom. Dával veľa almužien ľudu a ustavične sa modlil k Bohu.

3 Raz okolo tretej hodiny popoludní videl jasne vo videní Božieho anjela, ako prichádza k nemu a oslovuje ho: "Kornélius!"

4 Ale on na neho hľadel a preľaknutý povedal: "Čo je, Pane?" Odpovedal mu: "Tvoje modlitby a tvoje almužny vystúpili pred Božiu tvár a on si na ne spomenul.

5 A teraz pošli mužov do Joppe a zavolaj si Šimona s prímením Peter;

6 býva u istého Šimona, garbiara, čo má dom pri mori."

7 A keď anjel, čo s ním hovoril, odišiel, zavolal si dvoch sluhov a nábožného vojaka z tých, čo mu boli podriadení,

8 všetko im porozprával a poslal ich do Joppe.

9 Na druhý deň, keď boli na ceste a blížili sa k mestu, Peter vyšiel okolo poludnia na strechu modliť sa.

10 Keď vyhladol, chcel jesť. Kým mu pripravovali, padol do vytrženia.

11 Videl otvorené nebo a zostupovať akúsi nádobu, ako veľké prestieradlo, spúšťané za štyri rohy na zem.

12 Boli v nej všetky druhy štvornožcov, zemeplazov a nebeské vtáctvo.

13 I zaznel mu hlas: "Peter, vstaň, zabíjaj a jedz!"

14 Ale Peter povedal: "Nijakým činom, Pane, veď som nikdy nejedol nič poškvrnené a nečisté.

15 Ale hlas sa mu ozval znova, druhý raz: "Čo Boh očistil, ty nenazývaj poškvrneným.

16 Toto sa opakovalo tri razy a hneď bola nádoba vzatá do neba.

17 Kým bol Peter v rozpakoch, čo to bol za úkaz, ktorý videl, zastali pri bráne muži, ktorých poslal Kornélius, a dopytovali sa na Šimonov dom.

18 Zavolali a pýtali sa, či tam býva Šimon s prímením Peter:

19 Ako Peter premýšľal o videní, Duch mu povedal: "Hľadajú ťa traja muži.

20 Vstaň teda, zíď dolu a bez váhania choď s nimi, lebo som ich ja poslal."

21 Peter zišiel k mužom a povedal: "Ja som ten, ktorého hľadáte. Kvôli čomu ste prišli?"

22 Oni povedali: "Stotník Kornélius, spravodlivý a bohabojný muž, ktorému celý židovský národ vydáva svedectvo, dostal pokyn od svätého anjela aby si ťa pozval do domu a vypočul tvoje slová."

23 Zavolal ich teda dnu a pohostil. Na druhý deň vstal a šiel s nimi a niektorí bratia z Joppe ho sprevádzali.

24 V ďalší deň prišiel do Cézarey. Kornélius ich už čakal spolu s pozvanými príbuznými a najbližšími priateľmi.

25 Keď Peter prichádzal, Kornélius mu vyšiel v ústrety, padol mu k nohám a poklonil sa.

26 Ale Peter ho zdvihol a povedal mu: "Vstaň, aj ja som len človek."

27 Ako sa s ním rozprával, vošiel dnu a našiel tam mnoho zhromaždených.

28 I povedal im: „Vy viete, že Žid sa nesmie spolčiť' ani stretnúť s cudzincom. Ale mne Boh ukázal, že nemám nikoho nazývať' poškvrneným alebo nečistým človekom.

29 Preto som prišiel bez váhania, keď ste ma pozvali. A pýtam sa, kvôli čomu ste ma pozvali?"

30 Kornélius povedal: "Sú to štyri dni práve v túto hodinu, čo som sa o tretej hodine popoludní modlil vo svojom dome. Tu predo mnou zastal muž v bielom odeve
2 more comments from Peter(skala)
Peter(skala)
... a nie len bravčove je zle:
sv.Hildegarda z Bingenu (Bohom zjavené)
"Bravčové mäso (z domácej i u divej ošípanej): Prasa je hnilé, pažravé a žerie aj nečisté veci.Toto zviera je nečisté, preto jeho mäso nie je vhodné ani pre zdravých, ani pre chorých. V človeku rozmnožuje hlien a slabosti, vyvoláva zlovestný nepokoj v duši a v konaní človeka; a to je zlé. Bravčové mäso roznecuje v človeku …More
... a nie len bravčove je zle:
sv.Hildegarda z Bingenu (Bohom zjavené)

"Bravčové mäso (z domácej i u divej ošípanej): Prasa je hnilé, pažravé a žerie aj nečisté veci.Toto zviera je nečisté, preto jeho mäso nie je vhodné ani pre zdravých, ani pre chorých. V človeku rozmnožuje hlien a slabosti, vyvoláva zlovestný nepokoj v duši a v konaní človeka; a to je zlé. Bravčové mäso roznecuje v človeku telesnú žiadostivosť."

"KOZľACINA: je vhodná pre zdravých i chorých.,
BARANINA: je dobrá pre zdravých i chorých.,
DIVÁ HUS: vhodná pre zdravých i chorých."

HOVäDZIE: "vhodné len pre zdravých s dobrým krvným obehom.
SLEPAČIE: "vhodné je pre zdravých; pre chorých len vtedy, keď sa varí spolu s iným mäsom. Pečené kura je pre chorých absolutne nevhodné."
RYBACIE / ÚHOR : "jeho mäso je nečisté a pre človeka nie je na jedenie zdravé, tak ako mäso z ošípanej... tých, ktorí ho jedia, robí horkými v duchu (zatrpknutými), ľstivými a podozrievavými ..."
SUMEC : "vhodný pre zdravých i chorých."
ŠŤUKA : "je vhodná pre zdravých i chorých."

"...aj sviňa,
ktorá síce má rozdvojené paprčky, ale neprežúva, je pre vás nečistá - ich mäso (bravčové mäso) nesmiete jesť a ich zdochlín sa nedotýkajte !" (Biblia / Deuteronomium 14,8)
Peter(skala)
kalorie su dobre, len tie chemie su zle
Maria Dubovska
nie človek čo papa hamače je obezny, ale čo papa vela hamačov, tak jak vela všetkeho ked papa. si sa odkial vylupol ked nevieš že sa rata počet prijatých kalorii a nie počet hamačov. tak aj keby papal vela bryndzových haluštičiek by bol obezny presne tak isto.
Peter(skala)
..to maš ako so sukromnými zjaveniami: nie su podmienkou ku spase a predsa ak ich nebudeš dodržiavať, dopadneš ako ten človek čo papa hamače: obezný, ťažko sa mu dýcha, ledva sa hýbe, ťažko mu to myslí, a je velmi blizko k obžerstvu (k ťažkemu hriechu)
Stylita
V Duchu a Pravdě, v Kristu je spása, zákon spásu nepřinesl.
Peter(skala)
... niečo podobné môžeme vidieť u židov, ktorí už nerozlišuju medzi bravčovým a rybacím... zjedia všetko, hlavne že naplnia žaludky.
Zakony Božie su im už tak vzdialené, že slovo: "Košer" už nie je to, čo bývalo
Stylita
To jsem rád, že jsi mi to vysvětlil, zase jsem moudřejší 🧐
Peter(skala)
Stylita teraz
Můj pes by to zblajznul jak malinu to pečivo od maka.
✍️
rozdiel medzi domacimi a divými zvermi je ten, že divé zvieratá maju v sebe zakladne-prirodzené inštikty, ktoré im ešte dokážu rozlišiť dobru a zlu stravu, kdežto domace zvierata su často-krat krížené a dopované tolkými chemikáliami, že už ani nerozlišuju... a zjedia všeličomožné, len aby nemuseli si hladať potravu
Stylita
Můj pes by to zblajznul jak malinu to pečivo od maka, o mase nemluvě.
Peter(skala)
A teď ten největší šok: podle mého mínění je jen jediný důvod, proč nic živého kromě člověka nebude konzumovat hamburgerové pečivo od McDonalda. Je to proto, že se vůbec nejedná o potravinu!
Žádného živočicha nepřesvědčíte o tom, aby pokládal hamburgerové pečivo za potravu – a jak se ukazuje, platí to i v případě bakterií nebo plísní. Podle jejich senzorů se nejedná o žádnou poživatinu. Takže …More
A teď ten největší šok: podle mého mínění je jen jediný důvod, proč nic živého kromě člověka nebude konzumovat hamburgerové pečivo od McDonalda. Je to proto, že se vůbec nejedná o potravinu!
Žádného živočicha nepřesvědčíte o tom, aby pokládal hamburgerové pečivo za potravu – a jak se ukazuje, platí to i v případě bakterií nebo plísní. Podle jejich senzorů se nejedná o žádnou poživatinu. Takže proto se tyto syntetické výrobky ani nerozkládají.
A to mě nakonec přivádí ke konečnému závěru celé té směšné šílenosti: Existuje pouze jediný živočišný druh na této planetě Zemi, který je natolik stupidní, aby se domníval, že hamburger od McDonalda je potravina. A zákonitě právě tento živočich dnes trpí na raketový nárůst nemocí, jako jsou diabetes, rakovina, srdeční choroby, demence nebo obezita. Tento tvor si nárokuje, že je nejinteligentnějším na celé planetě, ale chová se natolik slabomyslně, že krmí i své vlastní děti jedovatými chemikáliemi a tak hnusnými ne-potravinami, že ani plísně se na nich neudrží (a které se jinak pustí třeba i do kravského hnoje – jen tak pro vaši informaci)
www.svetkolemnas.info/…/167-proc-se-ham…
Peter(skala)
Vyjádření McDonald’s ČR:
Podle specifikace našeho dodavatele mají hranolky McDonald´s prodávané v ČR následující složení: brambory, rostlinný olej (směs neztužených rostlinných olejů - řepkového a slunečnicového), dextróza v koncentraci desetiny procenta (roztok přírodního cukru dextrózy používaný ke standardizaci barvy) a stabilizátor difosforečnan disodný (E450) v koncentraci desetiny procenta …More
Vyjádření McDonald’s ČR:
Podle specifikace našeho dodavatele mají hranolky McDonald´s prodávané v ČR následující složení: brambory, rostlinný olej (směs neztužených rostlinných olejů - řepkového a slunečnicového), dextróza v koncentraci desetiny procenta (roztok přírodního cukru dextrózy používaný ke standardizaci barvy) a stabilizátor difosforečnan disodný (E450) v koncentraci desetiny procenta (jako prevence hnědnutí brambor před předsmažením). Žádné další přísady ani emulgátory nejsou v našich hranolkách obsaženy. Všechny použité suroviny pocházejí v souladu s požadavkem McDonald’s z rostlin, které nejsou geneticky modifikované.
🤬
Nejhorší jsou ingredience. Namísto dvou nezbytných ingrediencí pro přípravu hranolků – brambor a oleje – se na webových stránkách McDonald’s uvádí celých 17 přísad.
Zde jsou:
Brambory, řepkový olej, olej z hydrogenovaných sojových bobů, světlicový olej, přirozené aroma (zeleninového původu), dextróza, pyrofosfát (udržuje barvu), kyselina citronová (konzervační prostředek), dimethylpolysiloxan (zabraňuje pěnění) a smažené v rostlinném oleji (řepkový olej, kukuřičný olej, olej ze sojových bobů, olej z hydrogenovaných sojových bobů s terciárním butylhydrochinonem (TBHQ), kyselina citronová a dimethylpolysiloxan) a soli (silicoaluminate, dextróza, jodid draselný).

Je zjevné, že mnohé z těchto ingrediencí jsou nebezpečné pro lidské zdraví, a patří mezi ně i geneticky modifikované látky (řepkový olej, kukuřičný olej, olej ze sojových bobů), hydrogenované látky (olej ze sojových bobů), chemicky konzervované pěnění zabraňující látky (THBQ, kyselina citronová, dimethylpolysiloxan) a uměle zbarvené látky (pyrofosfát).
Kolik lidí podle vás ví, že hranolky McDonald’s obsahují všechny tyto ingredience? Děkujeme řetězci za jeho transparentní kampaň ... doufejme, že si díky ní více lidí uvědomí, jaký je rozdíl mezi potravinami umělými a skutečnými.

www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2440-kampan-mcd…
One more comment from Peter(skala)
Peter(skala)
... presne, to je len zamienka že zadarmo daju najesť ale čo im daju ... a čo tam ešte bude neskôr ... ? 🤮
Coburg
Idú im dávať zadarmo svoje polystyrénové hamburgery a hranolky z prášku. Proste marketing. Charita ako hrom.