Clicks32
tr.news

Piskoposun Yorumu: Bekâreti Kaldırmak Liberal Din Adamlarının Hatalarını Örtmektir

Peru'nun Moyobamba kentinin İspanyol doğumlu Piskoposu 57 yaşındaki Rafael Escudero López-Brea, Amazon Sinodu'nun çalışma belgesinin bekâreti ortadan kaldırma yönündeki zorlamasına karşı cesur bir itiraz dile getirdi (yazılı metin InfoVaticana.com, 8 Ekim).

Escuerdo, yalnızca öğretme ve yönetme becerisi olmayan “yaşlıları” kutsal kurumların idarecileri olarak atamanın, papazları ökaristik “işlevcilere” dönüştürdüğünü ve [“pastoral” olma bahanesi altında] papaz olmalarını engellediğini açıkladı.

Kutsal Kurumların Atamalarındaki bu yanlış kavramı Vahiy'den değil - Escuerdo ekliyor - liderlerini dönüşümlü kullanan Amazon kabilelerinden geliyor.

Piskopos, çoğu yerlinin [ve piskoposun] Katolik olmadığını ve hâlâ Mesih'in insanların tek Kurtarıcısı olduğunu öğrenmeleri gerektiğini hatırlattı.

Ayrıca Katolik doktrinine itaat eden ve Hristiyan maneviyatını yaşayan piskoposluklarda ve dinsel topluluklarda “gönüllü eksikliği” olmadığını vurguladı.

Başka bir deyişle: Papazların eksikliği, başarısızlıklarını örtbas etmek için bekâreti ortadan kaldırmak isteyen Modernist piskoposlardan kaynaklanıyor.

Resim: Rafael Escudero López-Brea, #newsMdfmlbhlfj