Clicks5
lv.news

Pēc 23 gadiem: Francijas arhibīskaps izraida Svētā Pētera brālību

Mēnešus pirms obligātās aiziešanas pensijā Dižonas arhibīskaps 74 gadus vecais Francijā Rolands Minnerats izraida Svētās Pētera brālību (FSSP) no savas arhidiecēzes.

Abiem priesteriem ir jāatstāj līdz septembrim. Vietne Riposte-catholique.fr ir saņēmusi Dižonas priekšnieka tēva Roča Perrela 3. jūnija vēstuli aptuveni 300 ticīgajiem, iespējams, visbiežāk apmeklētajiem pagastiem pilsētā.

FSSP pēdējos 23 gadus Dijonā ir svinējusi ikdienas masu, ieskaitot katehisma nodarbības un visas citas draudzes aktivitātes: “Tas viss var pazust ar pildspalvas triecienu? Bez jebkādām konsultācijām? ”, Jautā vēstulē. Brālība svin Svēto Misi lieliskajā Senbernāra klosterī un bazilikā Fontaine-lès-Dijon, kas tika uzcelta Clairvaux sv. Bernāra (+1153) dzimtajā vietā un no kuras paveras skats uz Dižonu.

Francijas apgabala augstākais tēvs Benoits Pols-Džozefs ir lūdzis arhibīskapu Minnerathu sapulci, rakstot, ka viņa lēmums “šķiet” dziļi netaisns. Pagaidām viņa lūgums netika apmierināts. Dižonā ir arī Pija X priesteris, kas vada skolu, bet kurai nav pienācīgas baznīcas. Turklāt divi bīskapijas priesteri ik pa laikam svin Romas misi.

Arhibīskaps Minerets ir cēlies no vācu valodā runājošās Francijas daļas. Viņš ir bijis Vatikāna diplomāts un valsts sekretārs no 1980. līdz 1988. gadam. Pēc tam viņš bija Baznīcas vēstures profesors Strasbūrā. Viņš piederēja neokonservatīvajām aprindām ap Jāni Pāvilu II un kardinālu Ratzingeru.

#newsIocrrrloid