Clicks1.3K
Maria Dubovska
6

Čo zamlčuje diktátor Putin ožralým Rusom

Toto je krátke shrnutí fašisticke politiky ruského masového vraha Putina za loňský rok :

1) Novorusko ztroskotalo

Ambiciózní projekt okupace části Ukrajiny (“Novorusko“) definitivně ztroskotal. Nepodařilo se obsadit ani celé území dvou východoukrajinských oblasti - Doněcké a Luhanské, jejichž několikamiliónové obyvatelstvo a válkou zdevastovanou ekonomiku bude dál zatěžovat už beztak oslabený ruský rozpočet.
Ofenziva na Mariupol, klíčové přístavní město, jehož případně obsazení otevíralo cestu na Krym, rovněž skončila vzhledem k odporu ukrajinských vojenských oddílu fiaskem.

2) Krym je v izolaci
Okupovaný Krym se stále ještě nepodařilo dostat z izolace.
Výstavba mostu spojujícího ruskou pevninu s poloostrovem je v nedohlednu, letecké spojení je mimořádně chabé, ekonomika poloostrova, závislá na dovozu potravin z pevniny, pokulhává. V poslední době se Krym potýká s de facto energetickou blokádou ze strany Kyjevu.
Přes veškerá prohlášení se ani v nejmenším nepodařilo proměnit Krym v kvetoucí turistickou destinací. Anexi Krymu mezinárodní společenství pořád ještě nepovažuje za ukončený boj.

3) Megalomanské projekty skončily fiaskem
Plynovod do Ukrajiny a následně do Evropy je vzhledem ke sporům s Kyjevem stále ještě nespolehlivý, což Rusku jako dodavateli této suroviny na západní trhy nepřidává na důvěryhodnosti.
Projekt výstavby plynovodu South Stream do Bulharska utrpěl fiasko. A je více než pravděpodobně, že ve světle posledních události podobně dopadne i Turkish Stream, od jehož realizace si Moskva mnohé slibovala. Takřka epický projekt plynovodu Síla Sibiře, který měl vyvážet ruský zemní plyn do Číny a vyhnout se tak závislosti na evropském trhu, rovněž skončil nezdarem.
Obdobně neúspěšně dopadly i plány na výstavbu Hedvábné cesty z Číny přes Rusko na západ do Evropy; naopak, zrovna před několika dny se Ankara a Peking domluvily na tranzitu zboží z východní Asie do Turecka mimo ruské území. Přitom příprava a lobbování těchto často megalomanskách projektů stála ruské daňové poplatníky miliardy dolarů.

4) Rusku hrozí druhý Afghánistán
Rusku se podařilo zabřednout do krvavé a nebezpečné občanské války v Sýrii. Angažmá v této části světa může pro Moskvu dopadnout druhým Afghánistánem; aby si Putin zachoval tvář, je pravděpodobně, že nebude couvat před nasazením pozemních vojsk.
Přitom vojenské angažmá Ruska v syrské občanské válce, které již připravilo o život stovky místních civilistů, je primárně namířeno nikoliv proti Islámskému státu, ale proti opozičním - a často nedžihádistickým - frakcím působícím v západní části země, kterou se Asadova armáda snaží definitivně ovládnout.
Tímto způsobem si Moskva přátelé v regionu a ve světě získá jen těžko. V této situaci, kdy západní státy a Ankara usilují o svržení Asadova režimu a boj proti Islámskému státu, zatímco Rusko se zaměřuje téměř bezvýhradně na boj proti jednotkám Svobodné syrské armády, syrských Turkmenů a dalších vojenských oddílů nespjatých s Islámským státem, jsou rozhovory o vytvoření mezinárodní koalice proti Islámskému státu předurčeny k neúspěchu.

5) Ponižování Turecka bude stát Rusko síly
Bezostyšným porušováním vzdušného prostoru členských zemí NATO i rady neutrálních státu se Moskvě podařilo oživit diskuze o vstupu Finska a Švédska do Severoatlantické aliance.
Vztahy s Tureckem, významným ekonomickým partnerem Ruska a členskou zemí NATO s druhou nejsilnější konvenční armádou, jsou na bodu mrazu a vzhledem k Putinove snaze ponížit Ankaru je deeskalace konfliktu v nedohlednu. A v nedohlednu je i zrušení ekonomických sankcí, jež Západ na Rusko uvalil.
V tomto ohledu není nahodilé, že oproti loňskému proslovu o stavu Ruska nezazněla o fašistech na Ukrajině, kyjevské juntě či perzekutorech jediná zmínka. Jediný incident na syrsko-tureckém pohraničí vyprovokovaný Ruskem způsobil, že se ze spřáteleného Turecka stal takřka přes noc nepřítel číslo jedna, kterého je třeba s vypětím všech sil potrestat.

www.nezvedavec.org/index.php/subject_display
Maria Dubovska
a jak sa dá "zaplatit majdan" - ty máš nejaké dôkazy, že tým ludom tam prišli peniaze na účet? ved to je smiešne. armáda rf sa zapojila, však to putin potvrdil. ked rusi možu mat zaujmy, prečo by ich nemohli mat iní. nelogické. tí rusi sú v prvom rade občania ukrajiny. občan ma povinnost lojality ku svojej vlasti, až potom je národnost. má nárok na školstvo a jednanie na urade vo svojom jazyku, …More
a jak sa dá "zaplatit majdan" - ty máš nejaké dôkazy, že tým ludom tam prišli peniaze na účet? ved to je smiešne. armáda rf sa zapojila, však to putin potvrdil. ked rusi možu mat zaujmy, prečo by ich nemohli mat iní. nelogické. tí rusi sú v prvom rade občania ukrajiny. občan ma povinnost lojality ku svojej vlasti, až potom je národnost. má nárok na školstvo a jednanie na urade vo svojom jazyku, nič viac. hocijaký nezmysel vydáte za pravdu . to jako vaši vieetnamci si proste odrežu kus česka a bude to patrit vietnamu? asi by si sa podivoval.
Samson1
To mi vykládejte. USA platí majdan na UA a Rusko je vinné. Rusko musí mít na UA své zájmy, protože tam žije po rozpadu SSSR miliony Rusů a USA nemělo do UA strkat čumák, dělat převrat. Kdyby se do konfliktu zapojila armáda RF, tak by to vypadalo jinak než současná občanská válka, uvedena Minskem do nějakého klidu, ale spíš k tomu, že armáda Ukrajiny to pěkně slízla, tak se někdo hned snažil o …More
To mi vykládejte. USA platí majdan na UA a Rusko je vinné. Rusko musí mít na UA své zájmy, protože tam žije po rozpadu SSSR miliony Rusů a USA nemělo do UA strkat čumák, dělat převrat. Kdyby se do konfliktu zapojila armáda RF, tak by to vypadalo jinak než současná občanská válka, uvedena Minskem do nějakého klidu, ale spíš k tomu, že armáda Ukrajiny to pěkně slízla, tak se někdo hned snažil o klid zbraní, aby se mohly znovu po dvou kotlech přeskupit a zmobilizovat nové síly. Raději se podívejte na USA kolik už rozvrátili zemí a kolik je mrtvých v Iráku, Afghanistánu, Srbsku, Lýbii, Sýrii atd. Potom řekněte kdo si zaslouží sankce, kdo je agresor a vrah. Pláčete na cizím hrobě. Dodám ještě. Bože buduj Rusko dvojitou mocí a žehnej Rusku, které jediné může být hrází proti NWO, hnilobě západu.
Maria Dubovska
Ako pápež František vstupuje do roku 2016

Anton Selecký = Dohnal č.2. Kedže je práve na programe dna proste klamanie o papežovi Františkovi, neváha sa tvarit jak keby prave dneska objavil že existuje ekumenizus a špiritizovať tu o ňom. Pritom ekumenizmus je starý jak matuzalem, prečo sa teda neobráti aj do minulosti a nepustí sa aj do Jana Pavla?
Maria Dubovska
tak neviem jaku diagnozu treba trebars na to aby človek skonštatoval že neni most tam kde skutočne neni. 😀 😀 😀
grignion
Jakou máte diagnózu, paní Maria?
acer
To Vám vzkazuje Maria Dubovka, a počkejte až její strejda Porošenko vystřízliví !