pl.news
721

Liberalny Kościół idzie za liberałami: "uwiedzenie dziecka czyni niewielką krzywdę"

The Age, dziennik wydawany w Melbourne, przyznał 18 września, że udostępnił platformę neofreudyście, Ronaldowi Conwayowi (+2009), głowie ruchu trywializującego nadużycia wobec dzieci w Australii.

Mimo wszystko dziś The Age jest głównym oskarżycielem w sprawie nadużyć kleru w całym kraju.

Conway opublikował wiele artykułów dla dziennika. W 1993 The Age wydało zgodę na napisanie, że "przeważająca większość pojedynczych przypadków seksu dzieci z dorosłymi czyni tylko niewielką krzywdę".

Od 1969 do 2001 Conway był konsultantem oceniającym seminarzystów z Melbourne, chociaż sprzeciwiał się katolickiej moralności seksualnej i wierzył, że Kościół przesadnie akcentuje grzechy seksualne. Kościół katolicki uważa molestowanie dzieci za grzech śmiertelny.

Został zatrudniony przez arcybiskupa Jamesa Knoxa (+1983), liberała, którego później liberalny Paweł VI uczynił kardynałem kurii.

To był pierwszy przypadek uznania "seksu z dziećmi" za nieodzowny element "wyzwolenia seksualnego" promowanego przez środowiska "postępowe". Conway został później był oskarżany przez byłych pacjentów o "nawiązywanie [homo]seksualnych relacji" z nimi.

Pod koniec lat 80 tygodnik The Wanderer (Saint Paul, Minnesota) opublikował całą serię materiałów na temat promocji "seksu z dziećmi" w Kościele.

Nikt nie zwrócił na to uwagi, nawet "ofiary".

Grafika: © wikicommons, CC BY-SA, #newsPfvtuglhjz