Clicks906
csk.news
13

Sarah: Sexuálne Zneužívania sa Riešia v Cirkvi Ale Nie v Spoločnosti

Kardinál Robert Sarah kritizoval Cirkevné opatrenia týkajúce sa Covidu-19, ktoré spôsobili, že ľudia zomierali bez kňaza alebo viedli k náhrade svätenej vody dezinfekčným prostriedkom.

Sarah povedal pre Atlantico.fr (28. November), že ho „hlboko znepokojil“ spôsob, akým Cirkev prijala obmedzenia týkajúce sa Covidu. Keď však bol Prefektom Liturgickej Kongregácie, sám zaviedol tvrdé obmedzenia, ako napríklad zatváranie kostolov na Veľkú noc. Sarah povedal, že s Františkom o týchto opatreniach nehovoril.

O Francúzskej „správe“ o zneužívaní, ktorá vystrelila 2 738 nepotvrdených obetí na „330 000“, Sarah odpovedal s malým rešpektom k pravde, že ju nechce spochybňovať „pretože je absolútne nevyhnutné rešpektovať obete“ – pričom rešpektovanie pravdy sa zdá byť irelevantné.

Aspoň priznáva, že nie je fér vyhrabávať veľmi staré prípady a obvinenia na mŕtvych kňazov, ktorí sa nevedia brániť. Dodáva tiež, že nemožno neustále obviňovať inštitúciu Cirkvi a že sexuálne zneužívanie sa rieši v Cirkvi, ale nie v spoločnosti.

O plánovanej renovácii Katedrály Notre Dame v Paríži Sarah povedal, že „katedrála nie je miestom pre turistiku“ a že „chcú z nej urobiť múzeum“.

Na otázku o masovej imigrácii Sarah vyzval na potrestanie obchodníkov s ľuďmi. Všimol si, že „Západ“ urobil neporiadok všade (napr. Irak, Afganistan, Blízky východ), predtým než sa predstavil ako hasič, ktorý to príchadza dať do poriadku.

Médiá prezentujú Západné vojenské invázie ako „akty dobročinnosti“, zatiaľ čo v skutočnosti sú to do značnej miery „skutky sebectva,“ poznamenal Sarah.

Obrázok: © Antoine Mekary, Aleteia, CC BY-NC-ND, #newsNwvsvmfyzc

macusana
Dívame sa na posledného Pápeža?
zaba
Poslední papež je Benedikt.
Jana Vašková shares this
5
Metod
Statočný kardinál Sarah