Clicks86

Farár z Dlhej (pri Trnave) sa domáha spravodlivosti pri vysluhovaní Sviatostí (email starostke)

5 apríla, 2020

Vážená p. starostka obce Borová, Ing. Blanka Matovičová.
Prijmite úprimný pozdrav od farára farnosti Dlhá(pri Trnave), plk. v. v. ThMgr. Ignáca Juruša, do ktorej patrí aj obec Borová v ktorej ste Vy p. Matovičova, starostka.

Dovoľte mi, aby som Vám preposlal slová nášho trnavského arcibiskupa, Mons. Jána Oroscha, ktorý je aj Vaším arcibiskupom, ak sa považujete za kresťanku katolíčku.

Pred pár dňami som sa obrátil na Vás s prosbou o vyhlásenie dedinským rozhlasom na Borovej o možnosti prijatia sviatosti zmierenia, sv. spovede, pre tých veriacich, ktorí sa dobrovoľne prihlásia na určitý deň a hodinu pri zachovaní všetkých ochranných a zdravotných prostriedkov s tým, že na jednu hodinu sa prihlási najviac 12 záujemcov o sv. zmierenia; a to počas dvoch dní.

Ak to bude málo a bude väčší záujem, tak sa táto možnosť rozšíri i na ďalšie dní, aby každý mal možnosť pred najväčšími sviatkami nášho svätého náboženstva, prijať sv. zmierenia a následne i pre-velebnú sviatosť Oltárnu; tak ako nám kňazom spomínanej arcidiecézy bolo odporúčané.

Žiaľ, nestretlo sa to s porozumením a pochopením. Ako som sa dopočul, tak sa dokonca ešte našli i “horlivci”, ktorí dokonca odhovárali tých, ktorí sa už prihlásili po telefonickom oznámení takej možnosti, že je to nebezpečné a je to zakázané a pod. Nepoznám všetky tieto zdôvodnenia.

Preposielam Vám tieto slová p. starostka len preto, aby ste vedeli, že ja nič nerobím vo farnosti Dlhá(pri Trnave) svojvoľne a na vlastnú päsť!
Aj ja som viazaný nejakým poriadkom a disciplínou, ktorú dostávam od svojho nadriadeného, a to v tomto prípade je to nielen môj, ale i Váš arcibiskup, Mons. Ján Orosch.

Toľko som považoval za vysvetlenie toho, prečo Vám píšem tento mail a teraz už nasledujú slová nášho arcibiskupa, Mons. Jána Oroscha.

plk. v. v. ThMgr. Ignác Juruš farár farnosti Dlhá (pri Trnave) do ktorej patrí aj obec Borová