Peter(skala)
1.7K

PETICIA: Žiadame odvolanie ministra zdravotníctva Lengvarského

TU podpísať: Žiadame odvolanie ministra zdravotníctva Lengvarského

Podporujem petíciu za odvolanie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. Oľano).

Viac informácií:

Lengvarského nejde zastaviť. Prečítajte si, ako má vyzerať transsexuálna revolúcia, ktorú pripravuje
Lengvarského nejde zastaviť. Prečítajte si, ako má vyzerať transsexuálna revolúcia, ktorú pripravuje

Poslanci NR SR, odvolajte ministra zdravotníctva Lengvarského

Vážený pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky, Boris Kollár,

Vážené poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky,

Vážení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky,

žiadame vás, aby ste odvolali Vladimíra Lengvarského (nom. Oľano) z postu ministra zdravotníctva SR.

Minister Lengvarský podľa nás zlyháva v dvoch zásadných oblastiach.

Po prvé, minister zdravotníctva presadzuje silno ideologické a priam až radikálne regulácie v oblasti transsexualizmu. Medzi mužmi a ženami sú rozdiely rozpoznateľné na biologickej i psychologickej úrovni. Nayvše muži a ženy sú navzájom komplementárni. Minister zdravotníctva, ktorý ignoruje biológiu a myslí si, že muži môžu menštruovať a rodiť deti, a navrhuje bez širokej spoločenskej diskusie, aby si ľudia mohli len tak meniť na úrade svoje pohlavie (čo biologicky nie je možné), podľa nás nie je kompetentný viesť rezort zdravotníctva.

Po druhé, minister Lengvarský nesie politickú zodpovednosť za to, že nechal situáciu v systéme zdravotníctva dospieť až do takého kritického štádia, že na Slovensku hrozí kolaps zdravotníctva. Ak sa Lekárske odborové združenie nevie domôcť lepších pracovných podmienok a musí sa uchýliť k vyhrážaniu sa vláde kolapsom zdravotníctva, svedčí to o nedostatočnej komunikácií medzi ministrom a lekárskymi odborármi a tiež o zásadnom politickom zlyhaní ministra zdravotníctva.

Situácia je vážna, pretože nám na Slovensku hrozí transgenderová revolúcia. A minister zdravotníctva nerešpektuje predsedu vlády Eduarda Hegera, ani členov koaličnej rady, ktorí ho vyzvali, aby prestal s ideologickými pokusmi zavádzať úradnú zmenu pohlaviu.

Ak ministra Lengvarského nezastavíme teraz, po schválení odborných štandardov a nadobudnutí platnosti odbornej vyhlášky môže byť neskoro.

Riešenie tejto závažnej personálnej otázky je v rukách členov NR SR, keďže vláda SR nekoná dostatočne.

Preto vás, vážené poslankyne a vážení poslanci, žiadame, aby ste urýchlene odvolali ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

S pozdravom