uk.news
13

Холлеріх суперечить Ратцінгеру: Жінки-священики можуть прийти "з часом"

Люксембурзький кардинал Жан-Клод Голлеріх вважає, що Франциск не запровадить [недійсних] свячень священиць.

При цьому він послався на один з Dubia п'яти кардиналів, який запитав про вчення Івана Павла II в Ordinatio Sacerdotalis про те, що жінки не можуть бути священиками. За словами Жан-Клода Голлеріха, "Франциск відповів дуже мудро: Це є обов'язковим, але не назавжди" (Kath.ch, 17 травня).

Іншими словами: Ordinatio Sacerdotalis нічого не означає і може бути змінено в будь-який час. Холлеріх підтверджує цю інтерпретацію: "Це не безпомилкове доктринальне рішення. Воно може бути змінено. Для цього потрібні аргументи і час".

Іван Павло II визначає в Ordinatio Sacerdotalis, що "Церква не має жодних повноважень надавати жінкам священичі свячення". Те, що було правдою тоді, повинно бути правдою і зараз. У жовтні 1995 року кардинал Йозеф Ратцінґер підтвердив, що Ordinatio Sacerdotalis є "безпомилковим" і "повинен дотримуватися завжди, скрізь і всіма, як такий, що належить до депозиту віри".

Оскільки обидві позиції, Ратцінгера і Холлеріха, не можуть бути узгоджені, виникає відкрите протиріччя в доктрині.

Холлеріх бажає, щоб жінки "відчували себе (!) повністю рівними" - "чи відбудеться це через священство, чи ні, покаже час". Він знає жінок, "які кажуть, що відчувають покликання" до священства, і він їм вірить. У Католицькій Церкві "покликання до священства" - це не щось суб'єктивне, а поклик Церкви.

Показуючи, що для нього католицька віра і традиція не мають значення, Холлеріх боїться лише того, що на інших континентах підніметься "буря", якщо Ватикан "завтра" введе недійсні свячення для жінок: "Ватикану доведеться відступити. Вже здійнялася величезна буря обурення через ‘Fiducia supplicans’. І це дрібниця. Йдеться навіть не про визнання гомосексуалізму. Йдеться лише про те, щоб дозволити нерегулярним парам [= нерозкаяним смертним грішникам] отримувати благословення".

Безумовно, "бурі" в Люксембурзі не буде, оскільки Церква в цій країні мертва, а нечисленним вірним в порожніх церквах понад 70 і 80 років.

Відповідаючи на запитання про децентралізацію, Холлеріх каже, що це буде складно щодо священства: "Коли мова йде про літургію, я можу собі це добре уявити, тим більше, що існують культурні версії".

Зображення: Jean-Claude Hollerich © Mazur, CC BY-NC-SA, Переклад зі штучним інтелектом