lt.news
39

Su gimtadieniu: Benediktas „neleido“ romėnų mišių ir Pranciškus negali jų "uždrausti"

„Traditionis Custodes“ Pranciškus paskelbė įsakymą, kai popiežiaus valdžia išryškėja, o Bažnyčia yra nevaldomoje stadijoje, vokiečių autorius Martinas Mosebachas - , kuriam šiandien sukanka 70 metų - pastebi svetainėje FirstThings.com (liepos 30 d.).

Pranciškus atsisako daugelio reklamuojamų principų, tokių kaip „klausymasis“, „švelnumas“, „gailestingumas“, tačiau Mosebachas teigia, kad „Traditionis Custodes“ „įnirtingumas“ rodo, kad „ši direktyva atėjo per vėlai“.

Pasipriešinę katalikai „neleis, kad jų ateitis būtų aptemdyta pasenusiomis ideologijomis“, - įsitikinęs M. Mosebachas ir pridūręs, kad nebuvo gerai ir ne išmintinga išbandyti popiežiaus valdžią.

Jis primena, kad „Summorum Pontificum“ „neleidžia“ Romos Mišių ir nesuteikia privilegijų, bet pareiškia „kad senųjų Mišių šventimui nereikia jokio leidimo“, nes „jos niekada nebuvo“ uždraustos, nes to niekada negalima uždrausti."

Mosebachas tai vadina „fiksuota, neįveikiama popiežiaus valdžios riba“, aiškindama, kad Senosios Mišios „iš principo nėra popiežiaus įgaliojime uždrausti“.

Jo išvada: Po 2021 m. Liepos 16 d. „kiekvienas kunigas turi moralinę teisę švęsti senąsias apeigas“, kurios niekada nebuvo uždraustos ir negali būti uždraustos.

Paveiksliukas: Martin Mosebach © wikicommons, CC BY-SA, #newsPyyulvowqo