Clicks5.3K

Wiadomości GloriaTV

Księża, pokusa, a mentalność świata Prawe sumienie i wrażliwa moralność? Obrady...Rady stałej Episkopatu Polski Musi potwierdzić, że Jezus nie potrzebny do zbawienia Watykan W Niedzielę Dobrego …More
Księża, pokusa, a mentalność świata
Prawe sumienie i wrażliwa moralność?
Obrady...Rady stałej Episkopatu Polski
Musi potwierdzić, że Jezus nie potrzebny do zbawienia

Watykan

W Niedzielę Dobrego Pasterza Benedykt XVI udzielił w bazylice św. Piotra w Watykanie święceń kapłańskich 19 diakonom. Kapłan całą swą tożsamość otrzymuje od Chrystusa – mówił Ojciec Święty. Decydując się iść za Nim, godzi się na udział w Jego losie, także na odrzucenie i krzyż. Świat nie chce poznać Boga, by Jego wola mu nie przeszkadzała, dlatego nie chce słuchać Jego sług, aby nie popaść w kryzys”- dodał. Żyjąc w świecie, i księża wystawieni są na pokusę ulegania mentalności świata. Dlatego potrzeba stałej czujności i oczyszczenia – podkreślił Benedykt XVI.

Polska

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego były wczoraj, 3 maja, wspominane w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. W homilii metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń nawiązał do słów Ewangelii o Dobrym Pasterzu. Zaznaczył, że jest On wzorem dla tych wszystkich, którzy mają pod swoją opieką innych ludzi. władze gospodarcze, polityczne i społeczne mają się składać z ludzi o prawym sumieniu i wrażliwej moralności.

Polska

W sobotę 2 maja rozpoczęły się na Jasnej Górze obrady Rady stałęj Episkopatu Polski. Tematami przewodniczymi jest kapłaństwo i formacja wstępujących do seminariów. Uczestnicy obrad zapoznają się również ze stanem prac nad dokumentem Episkopatu Polski na temat walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Izrael

Reprezentanci wspólnot chrześijan, żydów i muzułmanów w Izraelau spotkali się by wymienić się oczekiwaniami związanymi z wizytą Papieża w izraelu w maju tego roku. Jerusalem Post podaje, że Deborah Weissman współprzewodnicząca międzyreligijnej rady koordynacyjnej powiedziała, ze oczekuje od Papieża konkretnych, niedwuznacznych wypowiedzi na teologiczne pytania dotyczące żydów. Na przykład, potwierdzenia że aby zostać zbawionymi nie muszą oni uwieżyć, w to że Jezus jest Mesjaszem.