warez
Podla mna to treba ignorovat. Nespravodlivy zakon nie je ziadnym zakonom, napisal sv. Tomas Akvinsky. Treba normalne sluzit, povzbudit knazov, aby pokracovali, aj za cenu nespravodliveho prenasledovania.
Peter(skala)
to máš pravdu ako s vakcinami - je totiž rozdiel medzi učením viery a nariadením skutkov a to podobne ako medzi učením sv.Petra a jeho skutkov - Peter učil v sulade s vierou, ked na 1.jeruzalemskom Koncile zrušil obriezku, ale ked sa vyhýbal kresťanom obratených z pohanstva, tak mu to sv.Pavol vyčital a tu vidíme, ako nastupca Petra nariaduje niečo, čo vykazuje skutky nespravodlivosti a …More
to máš pravdu ako s vakcinami - je totiž rozdiel medzi učením viery a nariadením skutkov a to podobne ako medzi učením sv.Petra a jeho skutkov - Peter učil v sulade s vierou, ked na 1.jeruzalemskom Koncile zrušil obriezku, ale ked sa vyhýbal kresťanom obratených z pohanstva, tak mu to sv.Pavol vyčital a tu vidíme, ako nastupca Petra nariaduje niečo, čo vykazuje skutky nespravodlivosti a biskupi - nastucovia apoštola Pavla mu to vyčítaju.

Obidve situácie nevychádzaju z Koncilu, ale len z vlastných nariadení, ktoré nemaju oporu v Písme a ani v Tradicii Cirkvi.

Takisto nariadenia o očkovaní
warez
Tak, presne a to sa ma aplikovat aj teraz...
ľubica
takto sa to má riešiť, ked aj v RKC vládne duch šialenstva!!!
Zachrana 21
Povzbuzovat kneze? A kdo je zaplati, aby se uzivili, az je biskup suspenduje? Vse musi mit rad.