Clicks1.1K
csk.news
7

Nový biskup: pre zrušenie celibátu existuje množstvo dôvodov

Novozvolený biskup Josef Marketz z rakúskeho Gurk-Klagenfurtu vyhlásil, že je „za zrušenie kňazského celibátu“.

V rozhovore pre Kleine Zeitung (7. decembra) vysvetľuje, že nie je proti celibátu „pretože každý muž absolútne potrebuje vedľa seba ženu“.

Ale: „Vidím osamelosť mnohých starých kňazov, ktorých rodina tu už často nie je.“

Pre Marketza existuje veľa dôvodov, prečo sa zbaviť kňazského celibátu.

Obrázok: Josef Marketz, © Pressefoto Katholische Kirche Kärnten, #newsUkvyrzopkf
apredsasatoci
Poznám veľa ženatých mužov, ktorí by svoje polovicky vymenili za celibát.
Aj vy na to prídete pani kňazi.
Aj ja. Až tak, že si povedia: Blahoslavený celibát!
Pavol IV likes this.
zaba
Pokud se manželství s radostí bere jako úkol nebo služba (kříž) , tak to funguje. Pokud se bere dnes spíše jako zázemí, relax, servis .... tak se taková očekávání plní spíše hořkostí a nespokojeností. S kněžstvím je to podobné.
Lola123456
Manželstvo je najťažšia rehoľa. Tí čo sú v nej chcú isť von a tí čo sú vonku chcú isť dnu.
Pavol IV likes this.
chovanak
Novozvolený biskup?
apredsasatoci
zaba manželstvo je kríž?
Marian7 likes this.
Kallistratos
Manželství je fajn a něco zcela přirozeného. Že je někdy bouřka a někdy slunečno je normální, stejně jako u počasí. Vítězí ale přesvědčení, že nad mraky je VŽDY "Slunce" i když je zataženo :) Takže možno zaklepat. Nemá to znít jako euforie nebo naivní agitka, ale manželství NENÍ rozhodně kříž, ale RADOST ze vztahu, z poslání a z naplněného smyslu bytí. Na stranu druhou chápu, že vytvoření …More
Manželství je fajn a něco zcela přirozeného. Že je někdy bouřka a někdy slunečno je normální, stejně jako u počasí. Vítězí ale přesvědčení, že nad mraky je VŽDY "Slunce" i když je zataženo :) Takže možno zaklepat. Nemá to znít jako euforie nebo naivní agitka, ale manželství NENÍ rozhodně kříž, ale RADOST ze vztahu, z poslání a z naplněného smyslu bytí. Na stranu druhou chápu, že vytvoření plnohodnotného vztahu a jeho fungování může být leckdy problém - chce to ale i nadhled, humor i nebrat vše tak smrtelně smrťácky vážně :) Pokud ano, pak skutečně manželství nazývejme úkolem a nebo křížem :)) Ach, zabo, zabo.... nemohu věřit, jak jsi psal o duchovní službě.... Lola, apredsasatoči, obyč.ver.ž. ani nekomentuji.... je mi Vás tak trochu líto. Selhal vám snad vztah? A jen na závěr - zkoušky prověří každý vztah, takže křížem se snad manželství stává v okamžiku, kdy partner onemocní a nebo se přihodí rodinné tragedie, těžkosti.... Narodí se nemocné dítě, úmrtí atd atd. Nezpochybňujte prosím něco o čem možná málo víte. Vypadá to totiž tak. Děkuji Vám.
jezofiko likes this.