Clicks6
tr.news

Roma Deliliği Mi? Vatikan Yine Çıldırdı: "İnsanlar Karanlıktan Ortaya Çıkıyor"

Eşcinsellik yanlısı Başpiskopos Vincenzo Paglia başkanlığındaki Vatikan Yaşam Akademisi 22 Temmuz'da 4,200 kelimelik bir koronavirüs belgesi yayınladı.

Phil Lawler, CatholicCulture.com sitesindeki yazısında belgenin "fazla uzun" ve "duygusal" olarak adlandırıyor ve Tanrı, Mesih, Kutsal Ruh, Kilise, kutsal ayinler, dua, sadaka, hatta "Hristiyan" kelimesinden bile bahsetmediğini gözlemliyor. Son günlerde moda olan "dayanışma" kelimesi ise 13 kez kullanılmış.

Örneğin: Kovid-19 bizi kucaklaşmanın coşkusundan, el sıkışma nezaketinden, öpücüklerin sevgisinden [!] mahrum etti ve ilişkileri yabancılar arasındaki korkutucu etkileşimlere ve kim olduğu bilinmeyen bireylerin koruyucu ekipmanlara gizlendiği tarafsız selamlaşmalara dönüştürdü.

Diyakoz Nick Donnelly, ChurchMilitant.com'a bu metnin Nietzsche'ye layık olduğunu söyledi, çünkü "söz konusu edindiği" Tanrı öldü. Belgeden alınan şu ifadeyi, Tanrı'nın yarattığı ve cennetteki doğaüstü kadere sahip insanlığı reddeden Lüsiferyan bakış açısı olarak adlandırıyor:

"Gizemli kökenlerden oluşan bir geceden doğarız [...] Çok geç de olsa geldiğimiz ve sonunda geri döndüğümüz karanlığa [?] rıza göstermeyi öğreniyoruz."

#newsCxtsfubtao