Clicks14
lv.news

Pāvests Francisks izmanto kanonizāciju par "populistu argumentu"

Kāda amatpersona uzskata, ka Pāvils VI vai arhibīskaps Oskars Romero ir svētie par to, kā Baznīca saprot svētumu - Argentīnas blogs Caminante-Wanderer rakstīja 18.oktobrī.

Emuāram Paul VI un Romero tika kanonizēti ar Francisa "tīru gribu", kurš izmanto kanonizācijas "populistu nolūkos", lai krāsotu "atpalikušo" Baznīcu ar politisku pareizību.

Emuārs liek šķīstību kā piemēru, lai parādītu, kā tikumības, kas kādreiz bija kanonizācijas centrā, ir kļuvušas par nenozīmīgām detaļām:

• pēc Argentīnas Santjago del Estero bīskapa Maccarone 2005.gadā parādījās video par homoseksuālu nepatiku ar savu vadītāju, Bergoglio to sauca par "aktu, kas pieder pie Maccarones privātās dzīves".

• 2012. gadā Bergoglio aizstāvēja Argentīnas Merlo-Moreno bīskapu Fernando Bargallo, kurš tika uzņemts ekskluzīvā Karību jūras viesnīcā ar blondo gabaliņu.

• 2013. gadā Francis teica, ka viņam nav tiesību tiesāt Monsignor Ricca homoseksuālas eskapādes. Ricca brauca pa Vatikānu, kur dzīvoja Francis, un ir viņa kontaktpersona Vatikāna bankā.

• 2018.gadā Francis popularizēja arhibīskapu Edgaru Peņaru Parru par valsts sekretāra aizstājēju, kuram ir bijusi homoseksuāla netiklība.

Attēls: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsUywlqqjern