Cudownie odnowiony Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- To było 28 kwietnia, w środę. Wróciłam do domu od syna i zobaczyłam blask od obrazu – twierdzi Irena Trzask.

Stary obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ciągu kilku godzin... całkowicie pojaśniał i zmienił wygląd - tak twierdzi mieszkanka Jasieńca.
Co na to ksiądz proboszcz?
Ksiądz Andrzej Piekarczyk, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Rocha w Jasieńcu:
- W wymiarze religijnym takie zjawisko daje wiele do myślenia, wymaga refleksji religijnej i jest wezwaniem skierowanym do każdego człowieka: dla niewierzącego, aby zastanowił się nad swoim dotychczasowym życiem, dla obojętnego w sensie religijnym, aby ożywił swoją wiarę, a dla wierzącego, aby bardziej wsłuchał się w słowa matki Bożej: "zróbcie wszystko cokolwiek Syn Mój wam powie",

Niezwykłe zjawisko - tak miejscowy ksiądz proboszcz określa to, co się stało, miało mieć miejsce w nocy 28 kwietnia.

- To było w środę
. Obraz stał oparty na kuchni. Miałam zniszczyć ramy, a obraz zachować. Wróciłam do domu od syna i zobaczyłam blask od obrazu. Szaty były bardzo zielone, jasne kolory. W niedzielę przyszedł ksiądz proboszcz. Mówił, że nastąpiło niezwykłe zjawisko odnowienia obrazu - opowiada Irena Trzaska, mieszkająca w domu, w którym miało dojść do tajemniczego zjawiska.

W domu pani Ireny od czasu "odnowienia się" obrazu gromadzą się ludzie. Wieczorami odmawiają modlitwy. Przyjeżdżają ludzie nie tylko z gminy jasieniec, ale również z Grójca, Warki, Radomia.

poniżej video do obejrzenia

"Cudowne" (?) odnowienie świętego obrazu! To znak, czy halucynacja? Już zbierają się tam ludzie (video, zdjęcia) | Echo Dnia Radomskie
Marzena Oz
Skoro ożywiła się wiara i ludzie gromadzą się na modlitwę, czyli widac dobry owoc tego zdarzenia to i źródło musi z nieba. Daje więc temu wiarę.
yaphet
Wierzę, takie rzeczy się zdarzają.