Clicks653
pl.news
21

Czy dziekan Roty Rzymskiej jest masonem? MarysAdvocates.org prosi o śledztwo

Bai Macfarlane z MarysAdvocates.org napisała 27 listopadaskargę do Sygnatury Apostolskiej, najwyższego sądu Kościoła, prosząc o śledztwo, które wyjaśni, czy Monsignore Pio Vito Pinto (78) jest wolnomularzem (list poniżej).

Pinto jest dziekanem Roty Rzymskiej, watykańskiego sądu apelacyjnego. mianowany w 2012 przez Benedykta XVI nadal pracuje w biurze, choć już dawno temu powinien zostać zastąpiony.

Macfarlane powołuje się w liście na fakt, że nazwisko Pinty jest zawarte na Lista Pecorelli, dokumencie z 1978, który wymienia osoby Kościoły podejrzane o udział w masonerii.

Listę skompletował włoski dziennikarz śledczy, Carmine Pecorelli, zamordowany w 1979.

Zawiera ona datę przypuszczalnej inicjacji Pinty, jego numer oraz pseudonim: “Pinto, Pio Vito: 2/4/1970 – Matricola 3317/42 – PIPIVI”.

#newsCizmebbgkj

3
4
1
2
przeciwherezjom
Dla antypapieża to super!
--rN-- likes this.
Tradycja i Wiara
Oczywiście, że jest, bo inaczej by kariery nie zrobił. A listę Peccorelliego (nazwisko odmienne) wraz z artykułem na jej temat znaleźć można u nas: wobronietradycjiiwiary.com/czy-do-tego-juz… I czego się uczymy? Że nawet u masonów kariera trwa, bo aż 49 lat. Widać za bystry nie był, że go wcześniej nie przepchnęli w przeciwieństwie do innych.
--rN-- likes this.