Clicks985
Edward7
1

Papieska Akademia atakuje katolickiego naukowca

Dr Doyen Nguyen, teolog moralistyczny, akademicki lekarz specjalizujący się w diagnostyce hematologicznej i bioetyce, skrytykował dokument Papieskiej Akademii na rzecz Życia (PAL) zatytułowany „Humana Communitas in the Age of the Pandemic”, dokument przedstawiła jako „ bezbożny , bez Chrystusa, bez kościoła, bez nadziei i bez wiary...

Pisze
 ; „Jako wierny katolik i naukowiec, który ma wielki szacunek dla Papieskiej Akademii Życia (PAL), zacząłem czytać jej najnowszy dokument” - pisze dr Nguyen. „Zaskoczyło mnie to intelektualnie, moralnie i duchowo”.

Słowo „nadzieja” pojawia się tylko sześć razy w poście zawierającym 4000 słów, ale „dokument wydaje się niezdolny do dokonania jakiegokolwiek postępu w tej niezwykle ważnej kwestii nadziei” - argumentuje.
Zamiast prosić nas, abyśmy „wpatrywali się” w Chrystusa, który jest „przedmiotem naszej nadziei… dokument wydaje się zachęcać nas do skierowania naszego wzroku na Amazonkę” - zauważył dr Nguyen, cytując wizję PAL, że „niedawno wyreżyserowane marzenie o Amazonii może stać się uniwersalnym marzeniem”, aby „zintegrować i promować wszystkich jej mieszkańców, pozwalając im cieszyć się 'dobrym życiem'”.

„Ale czy można pokładać nadzieję w jakimś porządku stworzonym, jakkolwiek idylliczny może być ziemski raj? Czy taka utopia jest prawdziwym i najwyższym dobrem dla ludzkości?” Pytam.
„Podobnie dokument wspomina na samym początku, że 'jesteśmy wezwani do odwagi oporu', a na końcu strony 4, że jesteśmy powołani do 'wartości moralnego nawrócenia'” - powiedziała.


Hematopatolog, przeszkolony w diagnozowaniu chorób komórek krwi, krytykuje ten dokument:
Dlaczego ten dokument PAL nie jest w stanie dostarczyć przesłania nadziei? Nadzieja zakłada wiarę. Na siedmiu stronach słowo „wiara” pojawia się tylko raz, gdy dokument nawiązuje do tych „strukturalnych wymiarów naszej globalnej wspólnoty, które są uciskane i poddane niesprawiedliwości , które w rozumieniu wiary określa jako„ struktury grzechu ”. Wydaje się to dość jasne że jeśli zabraknie wiary, zabraknie również nadziei.

„Dokument mówi o nawróceniu moralnym, aby doprowadzić do odrodzenia się społeczności ludzkiej” - zauważył dr Nguyen, ale „bez słowa o łasce dokument de facto sugeruje, że ludzie mogą samodzielnie powstać, aby osiągnąć nawrócenie ”- herezja, którą Kościół potępił jako pelagianizm.

„Nigdzie w dokumencie nie wspomniano, że Bóg jest naszym ostatecznym celem, że Chrystus jest naszą nadzieją i że potrzebujemy łaski Ducha Świętego zarówno dla naszego nawrócenia moralnego, jak i dla dobrego życia moralnego. Nigdzie nie wspomniano też o Kościele, szafarzu sakramentów jako źródło łaski ”- powiedział.
„Pomijając te pytania po cichu, w jaki sposób wezwanie Akademii do solidarności, równości i„ dostępu (do opieki zdrowotnej) dla wszystkich bez wyjątku ”różni się od ideologii świeckich?” , Pytam.

Dr Nguyen obala również niedawne argumenty przez "PAL", że Bóg został celowo pominięty w dokumencie, aby udostępnić go szerszej publiczności.
„To, że dokument jest przeznaczony dla wszystkich mężczyzn i kobiet, z pewnością nie jest powodem do umieszczenia ich katolickiej tożsamości w nawiasach, lub pomijania jakiegokolwiek odniesienia do Boga, Chrystusa, Ducha Świętego i Kościoła” - podkreśliła.

Ubolewając nad „redukcjonistyczną wizją jedynie ziemskiej utopii” przedstawioną przez Watykan, dr Nguyen sugeruje, że „dokument powinien był zaprosić mężczyzn i kobiety do życia z Chrystusem; powinien był zawierać mocne przesłanie nadziei z bogatą wizją. eschatologiczne
Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. (Rz 8,18) ”.

Nguyen ma dwa stopnie doktora: doktora medycyny (MD) i doktora teologii świętej (STD) - najwyższy katolicki stopień kościelny w zaawansowanych studiach teologicznych.

Watykan przypuścił osobisty atak na katolicką naukowiec po tym, jak skrytykowała papieską publikację przedstawiającą „ziemską utopię bez Boga” Papieska Akademia zaatakowała ją na Twitterze, odmawiając zwrócenia się do teologa, takiego jak dr Nguyen: „Pani Doyen Nguyen krytykuje Akademię za # COVID19 jako„ profesor ”Angelicum. Ale uczyła tylko przez rok jako gość *. Jej tytuł nauczyciela @_Angelicum jest nieprawidłowy, podobnie jak cały jej argument. Przeczytaj wszystkie tematy @PontAcadLife, a nie częściowe: academyforlife.va ”.
Dr Nguyen zareagował na tweet w komentarzach do Church Militant: „Prawda mówi sama za siebie niezależnie od jakichkolwiek ataków "ad hominem" . Dlatego nie muszę odpowiadać na takie ataki”. „Jest to zgodne z nauczaniem Chrystusa (proszę zapoznać się z relacjami ewangelicznymi Jezusa przed naczelnymi kapłanami i przed Piłatem)

https://www.churchmilitant.com/search/category/247/world-news
www.churchmilitant.com/…/rome-scientist-…

W dniu 18 czerwca 2020 r. został przedstawiony w watykańskiej sali prasowej dokument: "IN CAMMINO PER LA CURA DELLA CASA COMUNE" „W drodze do opieki nad wspólnym domem” przez "Międzydyscyplinarny stół Stolicy Apostolskiej na temat ekologii integralnej", rozpowszechnianej z okazji piątej rocznicy encykliki „ Laudato si”. - www.snpambiente.it
Na stronie; M. Tosatti; www.marcotosatti.com/author/wp_7512482/- jest krótka analiza tego dokumentu;

Dokument w praktyce wyjaśnia, że misją Kościoła jest ekologia, Kościół musi być strażnikiem dzieł Bożych, zagrożonych przez (indywidualistycznego i chciwego) człowieka. Aby zmienić człowieka, ulepszyć go, nie trzeba go czynić świętym, lecz przekształcić go w ogrodnika-ogrodu stworzenia, w obrońcę przyrody. Tak uświęca się człowieka. Dokument wyjaśnia, że nawrócenie jest przemianą naszego życia w stosunku do stworzenia. W tym celu musimy wykonać „kontemplację ekologiczną” i sugeruje się to zrobić: na zewnątrz ... (bez żartów!). Ekumenizm promuje dialog z tymi, którzy kochają Stworzenie. Poprzez wspólne projekty w celu ochrony wspólnego domu. Rodzina jest miejscem, w którym odbywa się ekologiczna konwersja edukacyjna, dzieci muszą być nauczane, aby chronić Stworzenie. Szkoły są strukturami pedagogicznymi służącymi konwersji ekologicznej.
W przedszkolu należy uczyć recyklingu odpadów, odbywać wycieczki z przewodnikiem po ogrodach botanicznych itp. Katecheza uczy holistycznej ekologii opartej na tym, że niezrozumienie zasad ewangelicznych doprowadziło nas do usprawiedliwienia nadużyć natury. Dokument kończy się opisaniem przykładowego charakteru państwa Watykanu, który dokonuje selektywnej zbiórki, nie marnuje wody, dba o zieleń ogrodów watykańskich, zmniejsza zużycie energii dzięki nowym instalacjom oświetleniowym (od Sykstyny do kolumnady Plac Świętego Piotra). Amen, drogi Tosatti. przez - religionlavozlibre.blogspot.com/…/documento-vergo…


Ale zamiast czcić Stwórcę, spiskowcy New Age pragną zanurzyć nas na stałe w nowej religii światowej, czczącej stworzenie .„W ten sposób coraz bardziej zjednoczona ludzkość poszukuje swej jedności stopniowo składa planetarny modlitewnik” - głosi Robert Muller. (...)"to jest hinduizacja, gdyż Hindusi nazywają naszą ziemię Brahma, czyli Bogiem , ponieważ nie widzą różnicy między naszą ziemią a boskością".(...) Cały ruch klimatyczny jest religią czczącą „żywą” matkę ziemię, gaję starożytnych Greków, z arką nadziei / przymierzem z wyposażeniem rytualnym, ziemskimi modlitwami, magicznymi formułami i hymnami do gai / pachamamy. Ten Watykański dokument promuje pogański panteizm, oddawanie czci stworzeniu zamiast Stwórcy - to stworzenie staje się bogiem; „Byłoby jednak fatalne, gdybyśmy zapomnieli o Stwórcy w świetle stworzenia, ukłonili się przed dziełem zamiast przed jego autorem” więcej - Nowa światowa religia pacha-mamy ; Agenda 2030
przeciwherezjom
Pani doktor postawiła trafną diagnozę - "nieuleczalny hereticus". Obawiam się, że nie będzie potrafiła ich (masonów na czele z frankiem antypapieżem) wyleczyć. Ale kto wie, może któryś się nawróci. I zawsze szansa, że mniej księży się zarazi tym heretyckim świro-wirusem