Clicks38
tommy1

PAYPAL BLOKUJE ŚRODKI STOWARZYSZENIU MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

fot. PAP/DPA

23 listopada 2021 21:44/w Informacje, Polska
Radio Maryja


Stowarzyszenie Marsz Niepodległości po raz kolejny stało się ofiarą prześladowań ze strony monopolistycznych koncernów. Od dłuższego czasu amerykańskie przedsiębiorstwo PayPal, zapewniające odbieranie płatności przez internet, zakłóca zbieranie środków od darczyńców dokonujących darowizn na pokrycie kosztów corocznego zgromadzenia w dniu 11 listopada.

Ta forma finansowego wspierania jest szczególnie wygodna dla sympatyków Marszu Niepodległości mieszkających za granicą. Polonia chętnie korzystała z usług PayPal ze względu na dużo niższe koszty przelewów. Niestety bez żadnego ostrzeżenia i wyjaśnienia takiej decyzji firma ta zablokowała konto MN, uniemożliwiając dokonywanie wpłat. PayPal posunął się jednak jeszcze dalej, gdyż zamroził wpłacone już środki, uniemożliwiając korzystanie z nich.

Nie jest tajemnicą, że PayPal nader często oskarżany jest o nieuczciwe praktyki w stosunku do klientów, w tym blokadę pieniędzy na 180 dni. Lista takich szykan jest długa i wciąż rośnie. Wiele z tych przypadków jest motywowana ideologicznie: na celowniku są liczne organizacje o profilu konserwatywnym, ale i walczące o przestrzeganie praw człowieka w krajach takich jak Iran czy Rosja. Wielomiesięczne blokady środków, nawet jeżeli finalnie zostaną one zniesione, pozwalają firmie na obracanie nimi przez ten czas, a pokrzywdzonym nie są wypłacane ani rekompensaty, ani procenty.

Biuro prasowe Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Roty Marszu Niepodległości