Marieta Ria
871
RUŽENEC OCHROMIL VRAHA... V roku 1978 došlo k tragickej udalosti v študentskom domove v Tallahassee na Floride. Povestný vrah Ted Bundy v ňom chladnokrvne postrielal jeho obyvateľky.Keď ho potom chytili …More
RUŽENEC OCHROMIL VRAHA...
V roku 1978 došlo k tragickej udalosti v študentskom domove v Tallahassee na Floride. Povestný vrah Ted Bundy v ňom chladnokrvne postrielal jeho obyvateľky.Keď ho potom chytili a odsúdili na smrť, za duchovného sprievodcu pred popravou si zvolil neskoršieho biskupa Williama Kerra.
Williama Kerra ešte ako farára raz v noci zavolala polícia k zomierajúcim študentkám, ktoré vrah postrielal.
Našiel ich mŕtve, alebo polomŕtve na dlážkach v ich izbách, s výnimkou jednej, ktorá všetko prežila bez ujmy na zdraví.
Keď udelil pomazanie chorých zomierajúcim, policajt ho požiadal, aby sa od tej, ktorá to všetko prežila, dozvedel, ako k tomu došlo. Študentka bola ochotná hovoriť o tom iba pred kňazom.
Pátrovi Kerrrovi povedala, že skôr ako odišla na univerzitu, musela sľúbiť svojej matke, že sa bude každý deň, skôr ako pôjde spať, modliť ruženec, aby ju Panna Mária ochraňovala.
Ruženec sa mala modliť, aj keby pri modlitbe mala zaspať. Presne to sa stalo onoho dňa. Keď Ted vtrhol do jej izby, aby ju zabil, vo svojich rukách ešte pevne držala ruženec.
Vrah neskôr priznal pátrovi Kerrovi, že keď otvoril dvere, nebol schopný urobiť ďalej ani krok. Musel pustiť zbraň a dať sa na útek.
Taká veľká bola sila ochranného plášťa Panny Márie. A taká veľká bola múdrosť matky, keď spolu s ružencom dala svojej dcére silnú zbraň, ktorá jej zachránila život.
bettnet.com