Clicks762
Libor Halik
15
Prezident ČR Zeman v této sekundě poděkoval Bohu. Zeman: Já nevidím důvod, proč bych svoje postoje měl měnit kvůli prezidentské volbě. To, že jsem díky Bohu a voličům vyhrál, znamená, že mohu usku…More
Prezident ČR Zeman v této sekundě poděkoval Bohu.

Zeman: Já nevidím důvod, proč bych svoje postoje měl měnit kvůli prezidentské volbě. To, že jsem díky Bohu a voličům vyhrál, znamená, že mohu uskutečnit svůj plán.. TV Barrandov 8.2.2018 v 21.15 Celý video projev i přepis celého do textu na: Zeman 8.2.2018 v 21,15 poděkoval Bohu a voličům

Veřejná doména
miňocraft
No,počkáme si na to pokánie,ale pokánie nie je iba úder pästou do pŕs a výkrik “mea culpa!”
Libor Halik
Pozeral som calý priamy prenos prezidenta Zemana u komunistov. Viedol komunistov ku pokániu. Myslím, že k tomu získal inšpiráciu od kardinála Berana, který je teraz v pražskej katedrále.
miňocraft
“Soudružky a soudruzy”...
no pekne😂
ešte komunisti mu tlieskali postojačky a tie reči o zlých päťdesiatych rokoch, to bolo divadielko,to kritizovali akože aj súdruhovia v rokoch osemdesiatych😜
miňocraft
S tým pivom som to myslel ako anekdotu 🧐
Lepší Zeman prichmelený na pive ako triezvy u komančov na zjazde.
Libor Halik
Komunistickou stranu též nemusím. Ale pivo a jakýkoliv alkohol je pro Zemana nevhodný. On potřebuje abstinovat, aby nedělal našemu národu ostudu, kterou podnapilý v minulosti už 2x udělal. Když nepije alkohol, jedná moudřeji než politici ze západních států EU.
miňocraft
Ja “nepapouškujem”,pretože vašu tv som vôbec nepozeral.Iba neverím človeku ,čo ide na zjazd komunistov.Vyradtal som v tom systéme,je to satanska strana,bola aj bude.Čerpa s otrávene ideologickej studne.Zeman by lepšie urobil,keby išiel na pivo.
Libor Halik
Nesuďte dne před večerem, nepapouškujte po české televizi její názory. Uvidíme, až to bude. I Pán Ježíš žádal apoštoly, aby předčasně nesoudili. Počkejte si @miňocraft
miňocraft
Aj keby na tú sv.omšu Zeman nešiel,tak to pochopím,veď jeho viera je skôr deklaratívna,ale ísť v rovnakom čase rečniť na zjazd ku komunistom,ktorí sa hrdo hlásia ku tomu systému ktorý veriacich prenasledoval,je “křupanské”.
A ak aj niečo akože povie,tak iba preto aby sa “vlk nažral a koza ostala celá”.
Libor Halik
Záleží na tom, co u těch komunistů bude prezident Zeman říkat. Slíbil něco velmi provokativního, asi nějakou protikomunistickou kritiku. Uvidíme. Zeman měl prý schůzku u komunistů domluvenou dlouho dopředu, když se o přesném datu příjezdu ostatků arcibiskupa Berana nevědělo. Zeman není hluboce věřící, on je ve víře začátečník, dělající teprve 1.pokusy s vírou.
miňocraft
Prezident Zeman dal prednosť zjazdu KSČM a svojmu prejavu na ňom pred sv.omšou slúženou pri príležitosti návratu ostatkov veľkej osobnosti českého národa kardinála Berana z Ríma.
Možno to niektorým docvakne kam mentálne Zeman patrí : ku komunistom,ktorí tohoto vzácneho syna českého národa prenasledovali.
Tomislav
Raději bychom se měli za naše vedoucí veličiny ve společnosti a v Církvi modlit, protože jsou to jen slabí lidé a potřebují naši duchovní oporu.
Libor Halik
31.01.2018 Pane prezidente, na úvod, s jakými pocity jste sledoval sčítání hlasů ve druhém kole? Byl jste nervózní?
Stejně jako před pěti lety jsem sčítání výsledků druhého kola sledoval v Top Hotelu Praha. Tradice se mají dodržovat. Nebudu zastírat, že jsem sčítání sledoval s napětím. Je to lidské.
Získal jste zhruba o 135 tisíc víc hlasů než před pěti lety, přesto byl teď výsledek o hodně …More
31.01.2018 Pane prezidente, na úvod, s jakými pocity jste sledoval sčítání hlasů ve druhém kole? Byl jste nervózní?
Stejně jako před pěti lety jsem sčítání výsledků druhého kola sledoval v Top Hotelu Praha. Tradice se mají dodržovat. Nebudu zastírat, že jsem sčítání sledoval s napětím. Je to lidské.
Získal jste zhruba o 135 tisíc víc hlasů než před pěti lety, přesto byl teď výsledek o hodně těsnější. Nezmenšilo to Vaši radost z vítězství?

Nezmenšilo. Relativně těsné vítězství totiž nejvíc potěší.

Většina médií a průzkumů téměř do poslední chvíle favorizovala Vašeho konkurenta Jiřího Drahoše, ale vyhrál jste Vy. Proč ty odhady podle Vás nevyšly?

Jde o situaci, která se opakuje. Média a průzkumníci mají svého favorita, kterému straní. Vzpomeňme například na americké volby. Navzdory médiím a průzkumům vyhrál Donald Trump.

Od soboty novináři nejvíce řeší incident z Vašeho volebního štábu, který se odehrál v situaci, kdy tam bylo už jen pár novinářů a „společensky unavených" hostů, přičemž média šíří dezinformace o tom, že útočila Vaše ochranka, lživě označují toho opilce jako publicistu z Parlamentních listů apod. Co na vyhrocené chování většiny médií říkáte?

Volby skončily, a proto se domnívám, že i novináři by měli zklidnit své vybičované emoce. Občané už jsou jejich aktivismem přesyceni.

Při setkání s Vaším předchůdcem Václavem Klausem jste v sobotu řekl, že by pražská kavárna měla zavřít ústa. Stal se pravý opak. Čekáte, že bude nyní „antizemanismus" ještě horší než během prvního mandátu?

Byl bych naivní, kdybych se domníval, že militantní část mých odpůrců se nyní bude chovat pozitivně. Mým cílem je pozitivní přístup. Myslím si, že bychom si všichni měli více naslouchat a přemýšlet o názorech druhých.

Údajně se na konec února chystají demonstrace proti Vám...

Opravdový demokrat dokáže uznat porážku a výsledek svobodných voleb. To je má odpověď.

Výsledek voleb nejspíš velmi přivítal premiér Andrej Babiš, který bude mít dle Vašeho slibu více času na jednání o své druhé vládě. Můžete odhadnout časový rámec, kdy budete Babiše jmenovat podruhé? Týdny, měsíce?

Dodržím samozřejmě slovo, které jsem dal Andreji Babišovi. Bude to dostatečný časový rámec. Chci, aby měla Česká republika akceschopnou vládu.

Před volbami jste říkal, že plán Vašich krajských cest bude uzpůsoben volebnímu výsledku v jednotlivých regionech. Nejdříve tedy bude Moravskoslezský kraj?

Mohu potvrdit, že chci kraje takto navštívit a mým cílem bude občanům poděkovat.

Příští týden budete mít dovolenou. Prozradíte, kde a jak ji budete trávit?

Budu v Lánech a budu si číst. To je ten nejlepší odpočinek. Průběžně budu samozřejmě řešit případnou prezidentskou agendu.

Miloš Zeman, prezident republiky, Parlamentnílisty.cz, 31. ledna 2018 www.zemanmilos.cz/…/rozhovor-prezid…
Detektiv
Zatímco Zeman udělil Dukovi nejvyšší státní vyznamenání - Bílého lva, duka zůstává jen ustrašeným Plojharem nové doby, tlumícím hlas svého svědomí z lahví whisky a cognacu v nočním stolku
Detektiv
Katoličtí biskupové v čele s dukou podporovali ve volbách tzv."křesťana" Fischera.
Libor Halik
Bůh vyslyšel modlitby konané před zvolením. Od 18. ledna do 26. ledna 2018 se v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha může kdokoliv přidat od 16.15 hodin ke společné modlitbě za prezidenta: Modlitba za prezidenta. Bože, Otče nás všech, děkujeme Ti za Čechy, Moravu a Slezsko – naši krásnou a úrodnou vlast. Děkujeme Ti, že´s nám ji po staletí pomáhal chránit proti nepřátelům vnějším i škůdcům …More
Bůh vyslyšel modlitby konané před zvolením. Od 18. ledna do 26. ledna 2018 se v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha může kdokoliv přidat od 16.15 hodin ke společné modlitbě za prezidenta: Modlitba za prezidenta. Bože, Otče nás všech, děkujeme Ti za Čechy, Moravu a Slezsko – naši krásnou a úrodnou vlast. Děkujeme Ti, že´s nám ji po staletí pomáhal chránit proti nepřátelům vnějším i škůdcům vnitřním. Prosíme Tě, dej nám dnes dobrého prezidenta, který povede naši zemi po vzoru sv. knížete Václava moudře a spravedlivě tak, abychom Ti ve vzájemném porozumění každý na svém místě zodpovědně sloužili. Staň se tak skrze Krista, našeho Pána. Amen. Modlitbu složil P. P. Prof. Petr Piťha
Před touto modlitbou byly i modlitby přípravné:
Hymnus k Duchu Svatému
Duchu Tvůrce, přijď, navštiv nás, přijď do srdce všech věrných svých a naplň je svou milostí, vždyť ty sám jsi nás utvořil. Ty se nazýváš Těšitel, Bůh nejvyšší nám tebe dal, tys pramen živý, lásky žár, pomazání jsi duchovní. Dárce darů jsi sedmera, prst pravice jsi Otcovy, ty jsi ten Otcem slíbený, správně dáváš nám promlouvat. V duši světlo nám rozžehni a do srdce nám lásku vlej a naše tělo ubohé stále silou svou posiluj. Nepřítele pryč odežeň a ve světě svůj nastol mír, nás cestou správnou vždycky veď, ať nás mine vše škodlivé. Boha Otce nás nauč znát, dej vyznávat nám Ježíše a tobě, Otci i Synu vírou se vždy víc otvírat.

Litanie k Duchu Svatému
Pane, smiluj se nad námi! Kriste, smiluj se nad námi! Pane, smiluj se nad námi! Kriste, uslyš nás! Kriste, vyslyš nás! Otče, s nebes Bože, smiluj se nad námi! Synu, Vykupiteli světa, Bože, Duchu Svatý, Bože! Svatá Trojice, jeden Bože, Duchu Svatý, jenž vycházíš z Otce a Syna! Přijdi k nám! Božský Duchu, jenž jsi roven Otci a Synu! Přislíbení nejněžnějšího a nejštědřejšího Otce! Dare nejvyššího Boha! Paprsku nebeského světla! Původce všeho dobra! Prameni vody života! Ohni všechno stravující! Ohnivá lásko a duchovní pomazání! Duchu lásky a pravdy! Duchu moudrosti a rozumu! Duchu rady a síly! Duchu vědění a zbožnosti! Duchu bázně Boží! Duchu míru a mírnosti! Duchu stydlivosti a čistoty! Duchu Svatý, přijď a obnov tvářnost země! Prosíme tě, vyslyš nás! Vlej světlo do našich duší! Vtiskni svůj zákon do našich srdcí! Rozněť je svou láskou! Otevři nám poklady svých milostí! Osvěcuj nás svým nebeským vnuknutím! Prosíme tě, vyslyš nás! Upevni nás svou účinnou milostí! Uděl nám milost jedině potřebného vědění! Pomoz nám, abychom se navzájem milovali a snášeli! Učiň nás pozornými na všechna tvá vnuknutí! Nauč nás správně se modlit a sám se modli s námi! Pronikni nás láskou a shovívavostí k našim bratřím a sestrám! Vlej nám velký odpor ke každému zlu! Veď nás k správnému konání dobra! Pomoz nám, abychom vytrvali ve spravedlnosti! Buď ty sám naší věčnou odplatou! Beránku Boží, který snímáš hříchy světa, odpusť nám, Pane! Beránku Boží, který snímáš hříchy světa! vyslyš nás, Pane! Beránku Boží, který snímáš hříchy světa, smiluj se nad námi! Modleme se: Bože, Duchu Svatý, klaníme se ti v hloubi svého srdce a děkujeme ti, že v něm přebýváš. Prosíme tě, rozmnož v nás víru, naději a lásku, aby se tak naše srdce stala tvým pravým chrámem. Jenž jsi živ a kraluješ s Bohem Otcem i Synem na věky věků. Amen. Tuto Litanii nám 20. ledna 1966 poslal z Říma J. Em. Josef kardinál Beran, arcibiskup pražský a primas český.

Po modlitbě P. Piťhy následovalo:

Svatováclavský chorál
Salve Regina

MODLITBA ZA PREZIDENTA
Pod záštitou Otce Dominika kardinála Duky OP se modlíme
Od 18. ledna do 26. ledna
V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha
v 16.15 hod.

Prosíme, přidejte se ke společné modlitbě, která je pozváním pro všechny, ať už kdekoliv i kdykoliv.
Ke stažení na tisk.cirkev.cz/,
www.facebook.com/Modlitba-za-pre…
www.katedralasvatehovita.cz/cs
www.apha.cz
Zdroj:
www.facebook.com/modlitbazaprezidenta/
www.apha.cz/…/modlitba-za-nar…