Uplynulo již deset let od zveřejnění MP Summorum Pontificum. Při této příležitosti vznikají různá pojednání a komentáře, které se zabývají stavem tradičního mešního řádu z hlediska liturgického práva.
......že prý misál Pavla VI. je dalším krokem v rámci vývoje Missale Romanum a že prý právní normy doprovázející jeho zveřejnění nahrazují ty dosavadní. Kdyby první bylo pravdou, bylo by pravdivý…More
Uplynulo již deset let od zveřejnění MP Summorum Pontificum. Při této příležitosti vznikají různá pojednání a komentáře, které se zabývají stavem tradičního mešního řádu z hlediska liturgického práva.
......že prý misál Pavla VI. je dalším krokem v rámci vývoje Missale Romanum a že prý právní normy doprovázející jeho zveřejnění nahrazují ty dosavadní. Kdyby první bylo pravdou, bylo by pravdivým i to druhé. Jaká je však skutečnost?
ľubica

K výročí Summorum Pontificum – Duše a hvězdy

Uplynulo již deset let od zveřejnění MP Summorum Pontificum. Při této příležitosti vznikají různá pojednání a komentáře, které se zabývají stavem …
ľubica
Libor Halik
Według Grillo, kiedy Watykan przekształci Bractwo Kapłańskie św. Piusa X w prałaturę personalną, będzie to przywilej dostępny tylko dla członków FSSPX, "ale Franciszek nie zrobi tego za życia Benedykta XVI". Grillo mówi również, że Franciszek planuje rozpocząć cykl liturgiczny w czasie środowych audiencji, aby promować własne poglądy na liturgię. Zdroj: Czy Franciszek zamierza anulować Summor…More
Według Grillo, kiedy Watykan przekształci Bractwo Kapłańskie św. Piusa X w prałaturę personalną, będzie to przywilej dostępny tylko dla członków FSSPX, "ale Franciszek nie zrobi tego za życia Benedykta XVI". Grillo mówi również, że Franciszek planuje rozpocząć cykl liturgiczny w czasie środowych audiencji, aby promować własne poglądy na liturgię. Zdroj: Czy Franciszek zamierza anulować Summorum Pontificum?
ľubica
Střídavě slepá, hluchá, ochrnutá a němá, žila po mnoho let svého života pouze z nebeského chleba. Nelze tedy ignorovat, poselství Ježíšem jí svěřené pro naše kritické dny ohledně tzv. nové liturgie. „Sděluji vám následující výstrahu: učedníci, kteří nejsou v souladu s mým evangeliem, nyní usilovně pracují, aby podle svých vlastních idejí a pod vlivem nepřítele duší, předělali mši, která obsahuje…More
Střídavě slepá, hluchá, ochrnutá a němá, žila po mnoho let svého života pouze z nebeského chleba. Nelze tedy ignorovat, poselství Ježíšem jí svěřené pro naše kritické dny ohledně tzv. nové liturgie. „Sděluji vám následující výstrahu: učedníci, kteří nejsou v souladu s mým evangeliem, nyní usilovně pracují, aby podle svých vlastních idejí a pod vlivem nepřítele duší, předělali mši, která obsahuje slova, ohavná v mých očích.

Když ta osudová hodina nastane, bude to zkouškou víry mých kněží. V prvním období bude jediné mé vlastní kněžství, které má svůj počátek ode Mně. Druhé období bude období perzekuce, kdy nepřátelé víry a svatého náboženství vnutí své formulace do knih jiného celebrování.

Mnoho mých kněží odmítnou novou knihu, pečetěnou slovy propasti, jiní ji však přijmou.“ 10. května 1904 naše Paní popsala nové kněžstvo a jeho liturgii: „Oni se nezastaví na své svatokrádežné a nenávistné cestě. Budou dále podvracet všechno jedním rázem – svatou Církev, kněžstvo a víru mých dětí“. Madona oznámila rozptýlení pastýřů samotnou Církví, pastýřů věrných, kteří budou nahrazeni jinými “formovanými peklem“, kteří budou hlásat nové evangelium, nové svátosti, nové chrámy, nové křty, nová společenství.“ www.michaelsa.cz

Kázal jsem: Moderní římská mše není obětí, ač Kristus je v ní zajatcem
ľubica
Takže misál Pavla VI. není dalším krokem v rámci vývoje téhož Missale Romanum, ale jsou to dvě různá Missalia. V roce 1967 totiž probíhala druhá pokoncilní reforma tzv. tradičního ritu (k názvosloví níže) a zároveň byla dokončena, provedena (nikoli jen plánována) “stavba” nového ritu (tzv. missa normativa). Pokud se obojí děje zároveň a jsou to akce tak odlišné, jako se liší změna fasády …More
Takže misál Pavla VI. není dalším krokem v rámci vývoje téhož Missale Romanum, ale jsou to dvě různá Missalia. V roce 1967 totiž probíhala druhá pokoncilní reforma tzv. tradičního ritu (k názvosloví níže) a zároveň byla dokončena, provedena (nikoli jen plánována) “stavba” nového ritu (tzv. missa normativa). Pokud se obojí děje zároveň a jsou to akce tak odlišné, jako se liší změna fasády od dobudování nového domu od základů, pak se nemůže jednat o činnosti na tomtéž objektu.
Tradiční misál upravovaný a používaný mezi lety 1965 a 1969 a nový misál vzniklý v roce 1967 a mírně upravený a už trochu používaný do roku 1969 jsou tedy dvěma koexistujícími misály (na rozdíl od přestavěného domu, který je stále jedním jediným).
----------------------------------
škandál.....! Slouzit dvema panum
2 more comments from ľubica
ľubica
www.kbs.sk/…/list-summorum-p…
www.kbs.sk/…/motu-proprio-su… (7. 7. 2007)... - 7.7.2017..... 10. výročie 👍 .....uvidíme čo s tým spraví rímsky b. Bergoglio..... už sú šumy, že to plánuje zrušiť: Czy Franciszek zamierza anulować Summorum Pontificum?