Osobný Priateľ Chiary Lubichovej Obvinený z Homosexuálneho Zneužívania

Jean-Michel Merlin, zasvätený člen Hnutia fokoláre, zneužil v 60. až 90. rokoch minulého storočia vo Francúzsku najmenej 26 neplnoletých mužov, konštatovala britská poradenská spoločnosť GCPS (LifeSiteNews.com, 10. mája).

Jedenásť prípadov zostáva nepotvrdených. Spoločnosť Focolare si GCPS najala v decembri 2020 a výsledky zverejnila v marci 2022.

Správa obviňuje hnutie z toho, že uľahčilo zneužívanie Merlina tým, že nezasiahlo. V roku 1998 hnutie zaplatilo pokutu za Merlina po tom, ako bol v 80. rokoch obvinený z poškodenia maloletej osoby. Pápežská rada pre laikov v roku 2016 požadovala, aby Merlin opustil Fokoláre.

Merlin bol intelektuálne nadaný a osobný priateľ zakladateľky Chiary Lubichovej (+2008).

Jeho modus operandi spočíval v budovaní dôvery, organizovaní okolností na prenocovanie a zdieľaní spálne so svojimi obeťami. Niektorí tvrdia, že Merlin sa ich pokúsil znásilniť, ale ony sa bránili a mohli utiecť. Iní tvrdia, že sexuálne zneužívanie trvalo niekoľko rokov.

Štyria muži obvinili Merlina, že ich nechal nalákať na orálny sex (1981, 1982). Merlin tieto obvinenia poprel.

Obrázok: Chiara Lubich © wikicommons, CC BY-SA, #newsNftyojygwn
Martina Bohumila Lutherová
ŠIALENÉ NÁVRHY SATANISTICKÝCH „VEDCOV UPÍROV“ ZO STANDFORDU: VEREJNE PROPAGUJÚ VYUŽITIE …Jak např. toto může nejaký křesťan vůbec otevřít,
a sledovat co se tam píše. Vaše modloslužby vás vedou
mimo Cestu odvěkou.
Glockner ...
Kardinál Zen se tzaslíbil rockefelerovské nadaci jako její místní správce, která se snažila ještě důkladněji proniknout do Číny pod heslem lidumilných akcí, ale ve skutečnosti zmocnit se z pozadí čínských poměrů. Zřejmě ho však Čínané nepopraví, aby nedělali křesťanům mučedníky, o které by se farizejové mezi křesťany tím víc opírali. Ve skutečnosti by zasloužil právě popravit.
Hanka Kraská
Modlime sa za pána kardinála

Kardinál Zen sa o pár dní postaví pred súd - Christianitas

Čínsky komunistický režim v Hongkongu pred týždňom uväznil Josepha Zena. Portál Christianitas.sk vás už informoval, že spolu s ním zatkli aj ďalších štyroch ľudí. Podľa správ z britskej tlače, by sa mal 90-ročný kardinál postaviť pred súd 24. mája. Práve vtedy sa budú katolíci celého sveta modliť za Cirkev …More
Modlime sa za pána kardinála

Kardinál Zen sa o pár dní postaví pred súd - Christianitas

Čínsky komunistický režim v Hongkongu pred týždňom uväznil Josepha Zena. Portál Christianitas.sk vás už informoval, že spolu s ním zatkli aj ďalších štyroch ľudí. Podľa správ z britskej tlače, by sa mal 90-ročný kardinál postaviť pred súd 24. mája. Práve vtedy sa budú katolíci celého sveta modliť za Cirkev v Číne.
Josepha Zena síce pár hodín po zadržaní prepustili na kauciu, ale správy z Hongkongu nie sú práve povzbudivé. Zdroj z blízkeho kardinálovho okolia uviedol, že ak sa voči nemu na budúci týždeň vznesú obvinenia, bude sa musieť vrátiť za mreže.
Emeritného biskupa Hongkongu a člena saleziánskej rehole zadržali za spravovanie Fondu humanitárnej pomoci, ktorý platil na súdnych pojednávaniach poplatky za disidentov. Úrady okrem neho zadržali aj ďalších správcov fondu: 74-ročnú advokátku Margaret Ngovú, aktivistku a známu speváčku Denise Hoovú, exposlankyňu Cyd Hoovú a bývalého akademika Hui Po-keunga.
Peking a jemu podriadená správa Hongkongu sa odvoláva na kontroverzný zákon o národnej bezpečnosti z júna 2020, na základe ktorého môže byť človek odsúdený za „terorizmus, spolčovanie s cudzími silami a podvratnú činnosť“ až na doživotný trest väzenia. A práve zo spolčovania s nepriateľskými silami staručkého kardinála úrady obvinili.
Myslime naňho v modlitbe
Čínske nariadenia prikazujú náboženským organizáciám, že musia uznávať vedúcu úlohu komunistickej strany, byť nezávislé od zahraničia (pozn. redakcie: napríklad Ríma), uvádzať do praxe socialistické hodnoty a od veriacich a ich vodcov sa vyžaduje, aby prejavovali podporu Čínskej komunistickej strane a socialistickému režimu.
V Číne preto existuje okrem oficiálnej, štátnej, tzv. Vlasteneckej cirkvi, aj podzemná Cirkev, verná Rímu a pápežovi a jej najznámejším predstaviteľom je práve Zen. Na 24. mája, kedy by sa mal kardinál postaviť pred komunistický súd, paradoxne pripadá aj Svetový deň modlitieb za Cirkev v Číne, ktorý ustanovil pápež Benedikt XVI.
MM
Zdroj: The Guardian, Christianitas.sk, titulný obrázok – flickr.com
Martina Bohumila Lutherová
Kdysi tu bylo svědectví přímo z Číny,
ve kterém naši lidé slibovali křesťanům
v katakombách, že se za ně budou modlit.
Odpověď zněla: MOdlete se sami za sebe
jste na tom mnohem hůře než my zde
.
Věděli o čem mluví, žili pouze z Božího
Slova a vtělovali HO do sebe.
Zde se žije z náboženství/v modloslužbě,
Písmo Svaté i v seminářích je mimo
program výuky.
... ... PROKOP
Vyskytla se také domněnka, že Chiara Lubichová byla vlastně převlečený chlap.