Clicks37
uk.news

Кардинал Берк вважає, що буде "складно" заперечувати факт відставки Бенедикта

14 лютого представники порталу LifeSiteNews.com провели інтерв'ю з кардиналом Берком, щоб покласти край чуткам про недійсність відставки Бенедикта XVI.

Причиною таких чуток став сам Бенедикт. Він заявляє про те, що він відмовився від ministerium (міністерської роботи), а не від munus (посади). В ході своєї останньої генеральної аудієнції в лютому 2013 року він додав, що його обрання стало проявом "довічного зв'язку між мною і Господом, який буде тривати вічно", а також повідомив, що відмова від "активної роботи в міністерстві» не позначиться на дійсності такого зв'язку.

На думку Кардинала Берка, буде дуже "складно" довести недійсність факту відставки, адже міністерство Папи Римського невіддільне від адміністрації, до того ж, Бенедикт XVI кілька разів змінював місцями терміни munus і ministerium в своїй заяві.

Берк називає заяви Бенедикта "тривожними" і "помилковими", та додає, що "немає ніяких сумнівів в тому, що він відмовився від своєї посади, тобто Munus".

Кардинал додав, що церква "могла позбутися стабільності", якби відмовилася від використання документів, що мають юридичну силу.

Берк також вважає проблемою, що колишній понтифік як і раніше використовує свої регалії і шати Папи Римського.

Зображення: Raymond Burke, #newsMmvhwytjkt