Szykujmy się do starcia, do wojny, która tak naprawdę już trwa, ale szykujmy się również do starć, które będą w przyszłości. Musimy być przygotowani chociażby do tego, żeby nieść pomoc kapłanom, żeby zapobiegać takim sytuacjom, jak śmierć kapłana w Łodzi, dlatego że takie przypadki będą – w mojej ocenie – coraz częstsze. Jest na to przyzwolenie społeczne. Musimy pamiętać słowa ks. kard. Stefana …More
Szykujmy się do starcia, do wojny, która tak naprawdę już trwa, ale szykujmy się również do starć, które będą w przyszłości. Musimy być przygotowani chociażby do tego, żeby nieść pomoc kapłanom, żeby zapobiegać takim sytuacjom, jak śmierć kapłana w Łodzi, dlatego że takie przypadki będą – w mojej ocenie – coraz częstsze. Jest na to przyzwolenie społeczne. Musimy pamiętać słowa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił: „Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale”. Każdy z nas musi zdać sobie sprawę, że dzisiaj toczy się walka o najważniejsze wartości, o to jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Jesteśmy w okresie ogromnego przełomu, zmian społecznych, ale również duchowych – podkreślił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.
coliber

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Musimy być przygotowani, by nieść pomoc kapłanom i zapobiegać sytuacjom…

Szykujmy się do starcia, do wojny, która tak naprawdę już trwa, ale szykujmy się również do starć, które będą w przyszłości. Musimy być przygotowani …
Dziecko
A ja bardzo cenię Pana Bąkiewicza, ciekawe który z powyższych krytykantów stanął w obronie kosciols narażając swoje życie. I bardzo dorze, że poparł DUDĘ, a kogo miał poprzeć, jak wy, Trzaskowskiego? Trochę logiki i OBIEKTYWNEGO MYŚLENIA BY SIĘ PRZYDAŁO.
V.R.S.
A ja nie cenię ludzi, którzy zawinili obecną sytuację, popierając koronabezprawie w osobie Dudy i rządzącej kliki, po tym jak na wiosnę 2020 odsłoniło się w całej swej ohydzie spustoszenia. Do tego co oglądają teraz wokół przyłożyli rękę - oświadczenie swej woli i nie mogą się tłumaczyć że nie wiedzieli. Widzieli bowiem bezprecedensowe deptanie prawa Bożego i ludzkiego a potem poszli i ten …More
A ja nie cenię ludzi, którzy zawinili obecną sytuację, popierając koronabezprawie w osobie Dudy i rządzącej kliki, po tym jak na wiosnę 2020 odsłoniło się w całej swej ohydzie spustoszenia. Do tego co oglądają teraz wokół przyłożyli rękę - oświadczenie swej woli i nie mogą się tłumaczyć że nie wiedzieli. Widzieli bowiem bezprecedensowe deptanie prawa Bożego i ludzkiego a potem poszli i ten system - otwarte zło na ziemi polskiej *) - swoimi głosami podżyrowali. Ludzie tacy, w tym Bąkiewicz, który ujawnił latem swoje prawdziwe oblicze (mieszając ludziom w głowach że ustawka dżumy z cholerą czy kiły z rzeżączką jak kto woli, starcie przypominające logiką to w 1932 w Niemczech między NSDAP a komunistami - jest starciem dwóch cywilizacji godnym aktywnego wzięcia udziału po jednej ze stron), stając się wówczas gwiazdą reżimowych mediów, budzą moje obrzydzenie. No chyba że ubiorą wór pokutny i przeproszą Kościół święty oraz Naród Polski ale jakoś tego nie widać. Nie - za dużo nieprawości nastąpiło by powiedzieć: nic się nie stało - kochajmy się, wpłacajcie na nasze konto bo teraz walczymy z tym co współtworzyliśmy.

*) Te naloty policji i sanepidu na księży, zamknięcie kościołów na Triduum, zamknięcie szpitali przed chorymi, bezprawie internowania podejrzanych o bezobjawowe zachorowanie, zamknięte lasy i usta, podważanie praw podstawowych rozporządzeniami ogłaszanymi na godzinę, dwie przed wejściem w życie, odebranie prawa do sądu (decyzje o nałożeniu horrendalnych, natychmiast egzekwowalnych kar jak na księdza w Sromowcach Wyżnych, który przyjął ludzi w kościele w Niedziele Palmową), zastraszanie ludzi szczekaczkami we wsiach, w parkach, na ulicach miast, tropienie z helikopterów, zamykanie przedsiębiorstw i wpędzanie ludzi w długi, zapożyczenie się na potęgę i drukowanie pustych pieniędzy by zadłużyć społeczeństwo na pokolenia, etc. - mogę jeszcze długo wymieniać bo w przeciwieństwie do niektórych tutaj nie mam "wygodnej" sklerozy.
V.R.S.
Ktoś jeszcze po ubiegłorocznych wyborach nabiera się na pana Bąkiewicza?
tekla
Trwam i radio o. Rydzyka zapraszają Bąkiewicza i Macierewicza. O. Rydzyk już nie musi niczego owijać w bawełnę, jak oni jest beneficjentem państwa pisu.
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Bąkiewicz sam się zagubił i nie wie kto kapłan i gdzie kapłan !