Historyk: Pontyfikat Franciszka jest najgorszy w historii

Franciszek utworzył wyraźnie podziały pomiędzy tymi, którzy są za nami oraz tymi, którzy są przeciwko nam, powiedział nowojorski historyk, John Rao, w wywiadzie udzielonym dla Gloria.tv podczas Forum Rzymskiego we Włoszech (film poniżej).

Zdaniem Rao stworzenie przejrzystych podziałów to jedyna pozytywna rzecz dokonana przez Franciszka. Pod innymi względami "to bezsprzecznie najgorszy pontyfikat w historii Kościoła Katolickiego - nawet nie ma go z czym porównać". Rao określa Franciszka i jego kadencję jako "totalną klapę".

Rao podkreśla, że poprzedni papieże, którzy byli źli ze względu na swoje niemoralne zachowanie, nawet nie śnili o "zmianie" doktryny, podczas gdy obecnie są biskupi nazywający ten pontyfikat "panowaniem czystej samowoli".

Franciszek zrobił więcej niż ktokolwiek inny, aby zniszczyć autorytet Św. Piotra, zastępując go "osobistym despotyzmem bez jakichkolwiek granic" i przy jednoczesnym braku poszanowania dla Prawa Kanonicznego.

W nawiązaniu do Traditionis Custodes Rao zauważa, że w Archidiecezji Nowego Jorku, podobnie jak w wielu innych diecezjach, nie doszło do konkretnych zmian. W USA trzy diecezje okazują wyjątkową nienawiść względem Mszy Rzymskiej: Chicago (Cupich), Waszyngton (Gregory) oraz St Augustine, Floryda (Pohlmeier).

Zdanem Rao widać jak dłoni, że próba powrotu Franciszka do lat siedemdziesiątych nie idzie po jego myśli: "Nigdy nie powrócimy do skromnych salonów i hoteli". Wtedy jeszcze wielu myślało, że biskupi wezmą sprawy w swoje ręce, ale "dzisiaj nie mamy już złudzeń".

Rao nazywa Watykan bankrutem, który nie jest w stanie wyegzekwować posłuszeństwa. Od SW II (1962-65) regularnie ignorowano to, co wychodziło z Rzymu, "Nie uda się im zagnać nas z powrotem do katakumb".

Historyk określa podjętą przez Franciszka próbę utwierdzenia się w Soborze Watykańskim II jako absurdalną: "Co konkretnie popierają ludzie w SW II, którzy twierdzą, że popierają SW II?", pyta Rao.

Jak na ironię: Najwięksi krytycy SW II, tacy jak Pius X, popierają większość postulatów SW II, podczas gdy neo-moderniści/"obrońcy SWII" nie zgadzają się z większością treści.

#newsGekhzlpkzn

25:01
Neo Kowalski
Bardzo pocieszające, że coraz więcej katolików dostrzega:
- " "to bezsprzecznie najgorszy pontyfikat w historii Kościoła Katolickiego - nawet nie ma go z czym porównać"."
-" poprzedni papieże, którzy byli źli ze względu na swoje niemoralne zachowanie, nawet nie śnili o "zmianie" doktryny,"
cóż chce nam przekazać tymi słowami historyk John Rao?
Że orgie czy najohydniejsze grzechy poprzednich …More
Bardzo pocieszające, że coraz więcej katolików dostrzega:

- " "to bezsprzecznie najgorszy pontyfikat w historii Kościoła Katolickiego - nawet nie ma go z czym porównać"."
-" poprzedni papieże, którzy byli źli ze względu na swoje niemoralne zachowanie, nawet nie śnili o "zmianie" doktryny,"
cóż chce nam przekazać tymi słowami historyk John Rao?
Że orgie czy najohydniejsze grzechy poprzednich Papieży są niczym w porównaniu ze ZMIANĄ DOKTRYNY KATOLICKIEJ (zmianą dotyczącą interpretacji nauczania Pana Jezusa). Dlaczego zmiana doktryny jest gorsza? Bo zaprowadza do Piekła dusze milionów ludzi, gdzie orgie dotyczą co najwyżej kilkuset dusz potępionych.

- " biskupi nazywający ten pontyfikat "panowaniem czystej samowoli". "
- " Franciszek zrobił więcej niż ktokolwiek inny, aby zniszczyć autorytet Św. Piotra, zastępując go "osobistym despotyzmem bez jakichkolwiek granic" i przy jednoczesnym braku poszanowania dla Prawa Kanonicznego." "
cóż chce nam przekazać tymi słowami historyk John Rao?
Kard. Bergolio nie tylko łamie PRAWO KANONICZNE czyli jest przestępcą, ale równocześnie zwodzi NAS WSZYSTKICH UDAWANĄ FAŁSZYWĄ POKORĄ.
Praktycznie żadne dokumenty wystawione przez kard. Bergolio nie mają żadnej Mocy Prawnej ani na Ziemi, ani w Niebie bo wszystkie one nie zostały podjęte zgodnie z jakimkolwiek Prawem ani Bożym, ani Prawem Ludzkim (tak zwanym prawem stanowionym)!!!

Napisałem to bo wielu Katolików przejmuje się tym, że nie może słuchać wytycznych 'Fałszywego Proroka' udającego Namiestnika Chrystusowego, ponieważ jego nauczanie wywołuje u nich niepokój i konflikt pojęciowy, sprzeczny z prawem moralnym zapisanym w ich duszy.
Proszę mi wierzyć, że aby być dobry katolikiem nie trzeba być od razu "transseksualną prostytutką wyszczepioną kilkoma dawkami śmiercionki" wg nowych trendów sekciarza masońskiego.😂
Dlatego aby uspokoić jeszcze raz napiszę jakiekolwiek dokumenty wystawione i podpisane przez kard. Bergolio NIE OBOWIĄZUJĄ w Kościele Katolickim, i nie OBOWIĄZUJE ich przestrzeganie, nieprzestrzeganie wytycznych czy nakazów Bergolia nie generuje grzechu w duszy człowieka z powodu nieposłuszeństwa.

Kard. Bergolio nie jest żadnym 'papieżem Franciszkiem' tylko jest argentyńskim masońskim kardynałem Bergolio. Prawo Boże (Prawo Naturalne) zawsze stoi wyżej w hierarchii nad Prawem Człowieka (Prawem Stanowionym), dlatego nie obowiązuje doktryna posłuszeństwa w przypadku wystąpienia sprzeczności pomiędzy Prawem Naturalnym (Bożym) a Prawem Stanowionym (Człowieka).
V.R.S.
Cenne uwagi p. Rao. Nihil novi sub sole jeśli chodzi o ludzi szerzących zło na świecie. Zmieniły się natomiast dekoracje i technologie, stąd większy zakres i łatwość oddziaływania.
Anieobecny
...bardzo dłuuugiej historii...
slawomira1812 shares this
48
Maczek5
wszystkie seminaria Tradycji na swiecie (neistety w POslce nie ma) sa przepelnione- dla tzw trydenciarzy pontyfikat Papa Francesco okazal sie blogolslawionym (duza ilosc klerykow uczacych sie starej mszy= wiele miejsc celebracji, Deo GRatias)
Krystian N.
To w ogóle nie jest pontyfikat. Ten mason w ogóle nie jest chrześcijaninem.
Rafał_Ovile
Czy prof. Rao powinien zakwalifikować przypadek Franciszka do analizy historycznej pontyfikatów czy raczej antypontyfikatów?