Clicks12
lv.news

Francijas ļaunprātīgas izmantošanas ziņojums atklāts kā krāpšana: Francisks atceļ autora auditoriju

Francisks atcēla 9. decembra audenci, kurā piedalījās franču vardarbības mānītājs Žans Marks Sauvē.

Sauvē izveidoja absurdu "ziņojumu par ļaunprātīgu izmantošanu" Francijas bīskapiem. Gloria.tv bija viena no nedaudzajām tirdzniecības vietām, kas atklāja krāpšanu jau no paša sākuma.

Iespējamais iemesls atceltajai auditorijai: La Croix ziņo (25. novembrī), ka astoņi Francijas Katoļu akadēmijas locekļi publicēja 15 lappušu garu dokumentu, kurā nosodīti ziņojuma metodoloģiskie, teoloģiskie un juridiskie trūkumi un riskantās analīzes.

Starp parakstītājiem ir akadēmijas prezidents Hugs Portelli (Francijas senators, politisko zinātņu profesors), tēvs Žans-Roberts Armogats (vēsturnieks), Pjērs Manents (filozofs) un tēvs Filips Kapels-Dumonts (filozofs).

Viņi uzsver, ka šķietamais homoseksuālās vardarbības "330 000 upuru" skaits, vienīgais plašsaziņas līdzekļu minētais skaitlis, krasi kontrastē ar patieso liecību skaitu, kas veidoja tikai 2738 neapstiprinātus ziņojumus, kas aptver daudzus gadu desmitus.

Dokumentā ir atzīmēts "zinātniskās stingrības" trūkums un "nesamērīgs novērtējums", kas veidots kā "pamats priekšlikumiem gāzt Baznīcas institūciju".

Turklāt viņi sauc par "nožēlojamu", ka ziņojums, kas ir izmaksājis tik daudz, parāda "nepilnīgu eklezioloģiju, vāju ekseģēzi, novecojušu morālo teoloģiju".

2013. gadā Sauvē vadīja 2013. gada Grande Loge de France ikgadējās vakariņas.

Attēls: Jean-Marc Sauvé © wikicommons, CC BY-SA, #newsGsdrxtqaid