Clicks273
csk.news

PiusX. Poráža Štát Kalifornia

Sudca z okresu Kern, Gregory Pulskamp, Kalifornia, podpísal 27. Mája trvalé súdne opatrenie, ktoré štátu Kalifornii bráni v tom, aby pod zámienkou Covid-19 uvalil diskriminačné obmedzenia na bohoslužobné domy.

Pulskamp (51 )je moslim. Bakalársky titul získal na [Katolíckej] Boston College a JUDr. na [Katolíckej] Škole Práva na Univerzite v San Diegu.

V septembri 2020 Otec PiaX. Trevor Burfitt žaloval Kalifornského Guvernéra Newsoma za jeho zákaz bohoslužieb v interiéroch, ktorý označil za porušenie ústavou chránenej slobody náboženstva. Hlavným právnym zástupcom bol Christopher Ferrara.

O mesiac neskôr dostal Burfittov kostol Panny Márie Anjelskej v Arcadii dve citácie od zdravotných inšpektorov Okresu Los Angeles po 500 dolárov potom, čo boli spozorovaní farníci ako vychádzali zo zadnej časti kostola.

Po rozhodnutí súdu Otec Burfitt poznamenal: „Ukázalo sa, že tyran prekročil svoju moc.“ 1. Júna vyhrala Spoločnosť Thomasa Mora podobný prípad pre Letničnú Cirkev v South Bay United v Chula Vista v Kalifornii.

#newsTjzdoewnfu