Janko333
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Pred 10 rokmi staré video.
Libor Halik
Ale sú tam životopisné údaje o sv. Januárovi. Máme je len zo spisu o jeho umučení, ktorý sa nazýva „Legenda Jána, diakona". Zostavil ho totiž Ján, diakon v kostole sv. Januára v Olmo, na rozkaz neapolského biskupa Štefana v 10. storočí. Podľa tohto spisu sa Január narodil v Neapole v polovici 3. storočia. Žil nábožným a bezúhonným životom, preto ho povýšili na biskupský stolec v Benevente. …More
Ale sú tam životopisné údaje o sv. Januárovi. Máme je len zo spisu o jeho umučení, ktorý sa nazýva „Legenda Jána, diakona". Zostavil ho totiž Ján, diakon v kostole sv. Januára v Olmo, na rozkaz neapolského biskupa Štefana v 10. storočí. Podľa tohto spisu sa Január narodil v Neapole v polovici 3. storočia. Žil nábožným a bezúhonným životom, preto ho povýšili na biskupský stolec v Benevente. Kresťania i pohania ho mali vo veľkej úcte. On sám bol starostlivým a zodpovedným biskupom. Začiatkom 4. storočia cisár Dioklecián rozpútal veľké prenasledovanie kresťanov. Vtedy medzi inými uväznili aj horlivého a nábožného diakona Sosia a iných. Biskup Január so svojimi kňazmi ich chodili navštevovať. To sa nepáčilo miestodržiteľovi Kampánie Timoteovi a dal uväzniť aj Januára. Predviedli ho do Noly. Timoteus ho vyzval, aby obetoval pohanským bohom. Január to odmietol. Timoteus ho dal teda zbičovať a zavrieť do väzenia. Kresťanov to veľmi zarmútilo. Poslali za ním diakona Festa a lektora Desideria, aby mu poslúžili, keď bude treba. Timoteus dal chytiť aj ich. O pár dní sa Timoteus rozhodol usporiadať hry na obveselenie pohanov. Pri týchto hrách mali odsúdenci zápasiť s divými zvermi. Keď nadišiel deň hier, Januára, Festa a Desideria predviedli v okovách do amfiteátra. Nasledne potom vypustili levy a tigrov. Pohania jasali. Zvery sa rútili na mučeníkov. Tesne pred nimi však zastali ako omámené, skrotli a plazili sa k ich nohám. Pohania sa zarazili, mnohí sa tam obrátili a neskoršie sa dali pokrstiť. Timoteus zúril. Rozkázal katom, aby mučeníkov vyviedli a sťali ich. Stalo sa to 19. septembra 305. Istá nábožná kresťanka zachytila krv biskupa Januára do nádoby. Mŕtve telá kresťania s veľkou úctou pochovali neďaleko Puteol. Keď neskôr postavili v Neapole chrám sv. Januára, jeho pozostatky preniesli do tohto chrámu, kde sa nachádzajú dodnes.
Maria Maria
zednáři chystají něco velikého. Bůh jim do toho asi hodí vidle - proto ten vyděšený výraz...
Učeník Pánov
Putin ráno ohlásil čiastočnú mobilizáciu a znivu sa povyhrážal jadrovými zbraňami.
Nepoškvrnená Panna Mária, prihováraj sa za nás🙏
. ARMATA .
A čo mu iné ostáva?
Libor Halik
Mezi 23.-27.9.2022 mají proběhnout proruská referenda na protiukrajinských částech Ukrajiny. Včera to schválila ruská Duma a asi i prezident Putina. Čili 24.9.2022 dnešní Ukrajina ve svých hranicích od r.1991 neexistuje. Výsledky 1. referenda budou známy 24.9.2022!
Učeník Pánov
Čo mu ostáva? Nech vypadne z Ukrajiny. Je to tak jednoduché, ale pre ruského kacapa asi nie.
. ARMATA .
Niekoľko rokov vyzýval západ,aby sa nestrkal s NATO pri Ruské hranice.Všetci však boli hluchí a slepí.Zisti si čo všetko predchádzalo tomu,aby Putin poslal vojská na Ukrajinu.
Učeník Pánov
To sú iba ruské slizké lži na ospravedlnenie ich agresie. Vraždia svojich bratov. Vlastne tam ani Rusi nebojujú, zlatá mládež v Moskve alebo v Petrohrade ani nemá potuchy čo sa v skutočnosti na Ukrajine deje. Bojujú a zomierajú tam Burjati, Čečenci a iné národy z rozľahlej Ruskej federácie.
Pavol IV
Učeník Pánov Kde si bol, keď ukrofašisti od 2014 vraždili svojích vlastných občanov Ruskej národnosti na Donbase? Nemáš ani ponatia, čo za zverstva páchaju Ukrajinski fašisti na vlastných občanoch. Veriš lži synagogy satanovej, ktori to všetko riadia a podporuju. Nijakym sposobom nezastavam Putina, pretoze on sluzi tomu istemu panovi, ktory riadi udalosti na Ukrajine. Vsetko je to podvod a divadlo …More
Učeník Pánov Kde si bol, keď ukrofašisti od 2014 vraždili svojích vlastných občanov Ruskej národnosti na Donbase? Nemáš ani ponatia, čo za zverstva páchaju Ukrajinski fašisti na vlastných občanoch. Veriš lži synagogy satanovej, ktori to všetko riadia a podporuju. Nijakym sposobom nezastavam Putina, pretoze on sluzi tomu istemu panovi, ktory riadi udalosti na Ukrajine. Vsetko je to podvod a divadlo, ktore ma sluzit iba na to, aby stado bolo vystrasene a na slovo poslusne ! Pozri si toto a budeš šokovaný . : Vznik a vývoj Ukrajinské krize CZ
Coburg
Niekto by si to mal asi zopakovať, hlavne učeník Pánov (hádam len nie Judáš) Volyň (2016) cz dabing
Učeník Pánov
Coburg, najskôr ma blokuješ a teraz ma chceš poučovať.
Netreba, históriu udalostí okolo Volyňu poznám.
Ale ty si zopakuj si históriu Ruska od nástupu Romanovcov, jeho agresiu voči susedom, zaberanie území, vraždenie a útlak národov. Volyň je proti tomu iba čajíček.More
Coburg, najskôr ma blokuješ a teraz ma chceš poučovať.
Netreba, históriu udalostí okolo Volyňu poznám.

Ale ty si zopakuj si históriu Ruska od nástupu Romanovcov, jeho agresiu voči susedom, zaberanie území, vraždenie a útlak národov. Volyň je proti tomu iba čajíček.
Učeník Pánov
@Pavol IV , žiješ v lži.
Pavol IV
Učeník Pánov Kde beries tu istotu, ze ty zijes v pravde ?
. ARMATA .
Učeník Pánov mal by si ubrať z tej pýchy..
Trepifajksl
Je tragikomické pozorovat v přímém přenosu prýkřesťana, za kterého myslí televize.
Učeník Pánov
Pavol IV a kde berieš tú istotu o sebe TY?!?
Učeník Pánov
Tragikomické je sledovať okurovačov ruských kacapov.
Češi a Slováci svojim prismŕdaním Rusku sú typickým príkladom zohnutých chrbátov. Poliaci neprismŕdajú ani Bruselu ani ruským kacapom. Veľmi dobre vedia, čo sú zač!
Trepifajksl
Andrea Top
Nielen Fatima, mám strach z toho, kde sa hovorí, všetko sa začne zatvorením energ. kohútikov. Koniec blahobytu v Európe a potom......
Coburg
Pozrite si toto otče Halíku, keď ste tak "proukrajinský". Žiara slnka (ruský film)
Libor Halik
Ja nie som proukrajinský, ja nie som proputinský, lebo viem o zlých veciach, ktoré Putin a Zelenský robili a robí. Okrem iných hovorí pravdu o Putinovi dostojníci Strelkov aj Kvačkov, ktorého Putin zavrel do vezenia predtým. Taktiež Putin vo vezeniu zmrzačil Dušenova, sekretára Petergurgského biskupa, ktorého dal Putin vtedy otráviť, keď pracoval pre Leningradského starostu.
Coburg
ok. ospravedlňujem sa vám, zdalo sa mi, že píšete proti Rusom. Ja som bol na Ukrajine už v čase "majdanu", a videl som dosť kňazov, ktorí nenávidia (doslova) Rusov. Tak preto...
Libor Halik
Asi jako když někteří brněnští Moravané nenávidí Pražáky. Brno je 2. největší město v ČR, sídlí tu nejvyšší soudy. Přitom dnešní vláda v Praze má 10 ministrů, včetně premiéra Petra Fialy - Brňáka, kteří vystudovali vysoké školy v Brně.
U.S.C.A.E.
podľa mňa má Putin prsty aj v uväznení mnícha Sergeja Romanova ten mu nedal pokoja dávno pred týmto a kritizoval ho. Tu nejde ani tak o to že Putin nie je práve dobrý ale o to že miesto neho tam môže byť ešte horší čo nespraví ani to dobre čo urobil Putin
Libor Halik
Hej, Putin má pravdepodobne prsty aj v uväznení mnícha Sergeja Romanova, ten mu nedal pokoja dávno pred týmto a kritizoval ho. Dle proroctiev ct. Nikolaja Gurjanova prídu po Putinovi k vláde opať komunisti. Aj v Gabandalu je o tom návratu ruských komunistov počas 3. svetovej vojny predpovedané a že tí provedú inváziu do takmer celého sveta. Pak príde VAROVANIE z neba dle Garabandalu - keď …More
Hej, Putin má pravdepodobne prsty aj v uväznení mnícha Sergeja Romanova, ten mu nedal pokoja dávno pred týmto a kritizoval ho. Dle proroctiev ct. Nikolaja Gurjanova prídu po Putinovi k vláde opať komunisti. Aj v Gabandalu je o tom návratu ruských komunistov počas 3. svetovej vojny predpovedané a že tí provedú inváziu do takmer celého sveta. Pak príde VAROVANIE z neba dle Garabandalu - keď bude najhoršie.
Roberto 55
Musime sa zjednotit a nie bojovat "zabomysie vojny", radsej sa spolocne modlime aby sme vydrzali vo viere a dostali sa do Neba (alebo aspon do Ocistca). Nevytvarajme si modly ani z Rusov, ani z Ukrajincov ani z Amikov ap. oni nas nespasia- su to iba ludia (hriesni) ako my vsetci. Radsej sa koncentrujme na Pana Jezisa.
forthetruth333
Posolstvá však hovoria rečou VOJNY,,,,,,ako aj Fatima
mavigerdan
Zašlo to příliš daleko. Bez velké války to už nepůjde.
. ARMATA .
O tomto poslednom skvapalnení sa nehovorilo,ako o podvode?
Libor Halik
Kdyby šlo o podvod, tak by nový neapolský biskup, Bergogliem (Františkem) vybraný ateista a jogín, neměl ze zázraku hrůzu v očích. Podívejte se na jeho oči, prosím.
. ARMATA .
To je ten čo s tým tak točí...a podobá sa na českého herca Donutila?
Libor Halik
Ano, to je on. Točí s tím, aby se přesvědčil, že ztuhlá látka zkapalnila do podoby čerstvé krve sv. Januária - kapaliny.
dyk
Nemal hrôzu v očiach. Len mu bolo povedané, aby otočil nádobou na jednú a druhú stranu, aby bolo vidieť, že je tekutá