Clicks3.3K
pl.news
14

Słowacja: Franciszek mocno zawstydza nuncujsza i biskupa

Kapłan nie powinien "wygłaszać 40- czy 50-minutowych homilii na tematy, których nikt nie rozumie" – powiedział Franciszek w 30-minutowym przemówieniu do zakonników podczas wizyty na Słowacji 13 września.

Po otrzymaniu za to oklasków odpowiedział, że na aklamację zasługują "zakonnice, które są ofiarami naszych homilii". Jak zwykle, zamiast wyznać własne grzechy, zaatakował Kościół, który musi "uciec od zaabsorbowania sobą, bo centrum Kościoła nie jest Kościół".

Kilkakrotnie Traditionis-Custodes Franciszek atakował swój własny cień: "sztywność" i życie duchowe, które jest "sztywne i zamknięte w sobie". Ostrzegał przed Kościołem, który "myśli jednakowo i jest ślepo posłuszny" – co wskazuje na to, że Traditionis Custodes nie może być traktowane poważnie.

Na koniec wspomniał o liście, który niedawno otrzymał od pewnego biskupa, który napisał, że "przeżyliśmy 400 lat pod Turkami i 50 lat pod komunizmem, i cierpieliśmy, ale 7 lat z tym Nuncjuszem było gorsze niż te dwa pozostałe doświadczenia".

Franciszek kontynuował: "czasami zadaję sobie pytanie; ilu ludzi może powiedzieć to samo o swoim [papieżu,] biskupie, czy proboszczu?". Opis Franciszka pasuje do bułgarskiego nuncjusza Anselmo Pecorariego, który został mianowany w kwietniu 2014 roku. Wspomniany list został więc prawdopodobnie wysłany przez biskupa Sofii, Gheorghija Ivanova Jovčeva (71).

#newsYyugyjkmfl
Augustyn z Hippony
Słowa Franciszka, to na ogół wstyd dla samego Franciszka.
Andreios
Wolę słuchać 50 min kazania kapłana,który głosi Ewangelię i prawdę z mocą niż 5 min papieża Franciszka,który mąci,sobie zaprzecza i gada dwunznaczności a potem prostuje,że to nie tak a na końcu ma pretensje do Katolików,że nie rozumieją po bratersku innych,którzy w Afryce im podcinają gardła.
jac505
Któremu kapłanowi się chce mówić 50 minut i patrzeć jak ludzie ziewają, przysypiają a po ocknięciu zapominają dać na tacę ?
Augustyn z Hippony
Kapłan w ogóle nie powinien wygłaszać słów, których nikt nie rozumie... a nie to Franciszek. To On sam siebie rozumie, tylko On.
slawomira1812 shares this
2