Clicks1.9K
pl.news
6

Przewodnik duchowy "świadków" z Medziugorje ekskomunikowany

Kongregacja Nauki Wiary ekskomunikowała 15 lipca 78-letniego Tomislava Vlašića, byłego franciszkańskiego kapłana, który został przeniesiony do stanu świeckiego w 2009 roku.

Diecezja Brescia (Włochy), gdzie mieszka Vlašić, ogłosiła tę wiadomość w piątek. Vlašić był kierownikiem duchowym sześciu fałszywych świadków wydarzeń w Medziugoje.

Mimo, że był świeckim, nadal przedstawiał się jako kapłan i sprawował sakramenty.

W 2009 roku Vlašić został oskarżony o fałszywe nauczanie i ojcostwo dziecka z zakonnicą.

#newsKaejlvczyw

przeciwherezjom
@Guess Dzięki - już rozumiem. Ten kapłan to szef sekty i tyle - przebiegły, praktyczny wróg Objawień Medjugorje... Dziwne tylko, że przechwycony przez masonów Watykan to nagłaśnia - czyli potwierdza suspensę tego bądź co bądź księdza, dziwne bo oni nie robią teraz już nic dobrego. Coś dziwnego jest grane... A może to forma reklamy dla tego nieszczęsnego kapłana i w ten sposób będą próbowali …More
@Guess Dzięki - już rozumiem. Ten kapłan to szef sekty i tyle - przebiegły, praktyczny wróg Objawień Medjugorje... Dziwne tylko, że przechwycony przez masonów Watykan to nagłaśnia - czyli potwierdza suspensę tego bądź co bądź księdza, dziwne bo oni nie robią teraz już nic dobrego. Coś dziwnego jest grane... A może to forma reklamy dla tego nieszczęsnego kapłana i w ten sposób będą próbowali zniszczyć kolejny raz dzieło Matki Bożej???
PS Co do ostrego ataku lobby lefebrystycznego poniżej, upewnia mnie to tylko co do prawdziwości Objawień Matki Bożej w Medjugorje. Bóg zapłać poniższym rozmówcom.
baranek
Przeciwherezjom: internet wszystko wie, proszę wpisać imię i nazwisko byłego ojca i wszystko stoi czarno na białym
przeciwherezjom
Racja, ale mam większe zaufanie do ludzi glorii.... mimo wszystko.....
PiotrM
Prawda zawsze wyjdzie na jaw! Szkoda tylko że nie napisana na Pergaminie jak to lubi czynić demon z Medjugorje 😂 😂 😂
przeciwherezjom
Już kiedyś kłóciliśmy się o Medjugorje - nie zamierzam teraz wszczynać sporu, znam Twoje poglądy. Ale czy do jasnej anielci, nie mógłbyś czasem lekko przygryźć se język? Obiektywnie nie ma pewności (nawet trzymając Twoją opcję), że to demon. Ryzykujesz grzech przeciw Duchowi Świętemu. Ja, nawet jak mam 200% pewności, że coś jest fałszywe, zwracam uwagę - i to raczej poddając w wątpliwość, a nie …More
Już kiedyś kłóciliśmy się o Medjugorje - nie zamierzam teraz wszczynać sporu, znam Twoje poglądy. Ale czy do jasnej anielci, nie mógłbyś czasem lekko przygryźć se język? Obiektywnie nie ma pewności (nawet trzymając Twoją opcję), że to demon. Ryzykujesz grzech przeciw Duchowi Świętemu. Ja, nawet jak mam 200% pewności, że coś jest fałszywe, zwracam uwagę - i to raczej poddając w wątpliwość, a nie autorytatywnie, na jakiś słaby punkt. Bardzo wielu z nas korzystających z glorii bardzo lubi Twój kanał, Twoje komenty i Ciebie też. A tu szok... Nie uznajesz Medju??? OK - ale dawaj elegancko swoje kontr-świadectwo - jak gentleman.
przeciwherezjom
Czy mogę prosić o szersze info??? Na podstawie tego artykułu można wysnuć wniosek, że jest jakieś zamieszanie - nic więcej... Jakiś precyzyjniejszy życiorys tego kapłana??? 15 lipca to sprzed kilku miesięcy, a jest to jako news??? A może to sprzed 11 lat ta ekskomunika??? Co to znaczy "przeszedł do stanu świeckiego"??? Itd. Więcej światła - póki co widzę tu tylko ciemności