Piotr Rykowski shares this
38
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Św. Michał Archanioł ma nas bronić, a nie wspomagać. Jest to zasadnicza różnica. Kiedy się modlimy ,,Św. Michale Archaniele broń nas...'', wtedy Św. Michał staje przed nami i sam walczy z szatanem. Gdy się modlimy ,,...wspomagaj nas...'', Św. Michał Archanioł staje za nami, a my sami wystawiamy się na walkę z szatanem. Wiadomo jakie są efekty takiej walki i takiej modlitwy. Jakie mamy szanse …More
Św. Michał Archanioł ma nas bronić, a nie wspomagać. Jest to zasadnicza różnica. Kiedy się modlimy ,,Św. Michale Archaniele broń nas...'', wtedy Św. Michał staje przed nami i sam walczy z szatanem. Gdy się modlimy ,,...wspomagaj nas...'', Św. Michał Archanioł staje za nami, a my sami wystawiamy się na walkę z szatanem. Wiadomo jakie są efekty takiej walki i takiej modlitwy. Jakie mamy szanse na wygranie z szatanem? Jeśli myślimy, że sami sobie poradzimy to grzeszymy pychą. Dlatego masoneria zmieniła słowa modlitwy , aby osłabić i zmniejszyć jej działanie. W oryginale jest ,,broń nas'' po lacinie:,, defende nos'' i tak należy się modlić.

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.