wojciechowskikrzysztof
Burgat faryzeizm nie jest funkcją historyczną ale postawą osobistą. Jeżeli stawiasz się wyżej niż inny, osądzasz Go że jesteś lepszy, to jest postawa faryzeizmu. I każdy wpada w taką postawę, ale jedni wpadają przesz grzech i wiedząc o tym spowiadają się z tego, ale są też tacy co mają taką postawę cały czas i nie mają pojęcia o tym że są faryzeuszami.
McMarkus
Postawa faryzejska nie jest akceptowana przez Pana Boga. Jest to na tyle ważne abyśmy to wiedzieli, że Jezus Chrystus osobiście poinformował nas o tym w sposób przystępny, bo w przypowieści.
McMarkus
Postawa faryzejska jest spotykana w różnych religiach. Ten film dotyczy akurat katolickiego faryzeizmu. Wszak to katolickie forum. 🙂
ELOHIM.
KOMUNIA NA KLĘCZĄCO DO UST NIE JEST WYZNACZNIKIEM ZBAWIENIA
ELOHIM.
👏 👏 👏
McMarkus
Poniżej mamy przykład tutejszego tradycjonalisty. Miłość i szacunek dla drugiego człowieka, aż kipi z jego serca. 😀
McMarkus
Ganić Faryzeuszy. Robić to publicznie. Tak robił Jan Chrzciciel, Jezus Chrystus i my mamy ten zaszczyt. Dyskusje z tutejszymi faryzeuszami za pomocą mocnych argumentów nie mają sensu.
Ganić Faryzeuszy i obnażać ich obłudę. 😇
3 more comments from McMarkus
McMarkus
@Burgat Zaskoczyłeś mnie swoją znajomością tematu. 😲 Ale te mądrości pochodzą z protestanckiej strony: www.gotquestions.org/Polski/Faryzeusze-Sadu… 😀
McMarkus
@Burgat Najwyraźniej słowo dotknęło Cię, skoro w reakcji aż 5 komentarzy poniżej wstawiłeś. Ale to bardzo dobrze. Najgorzej jest, gdy nie otwierają nawet filmu. Najgorsza jest obojętność.
McMarkus
Nic dodać, nic ująć.
😇