Írsko: Mladí katolíci bránia vieru proti biskupom

Za necelý týždeň podpísalo viac ako 500 mladých írskych katolíkov list biskupom, v ktorom spochybňujú ich tvrdenie, že mladí ľudia chcú "zmeniť" učenie Cirkvi o sexualite, uvádza portál IrishCatholic.com.

Píšu: "Plne akceptujeme a s radosťou prijímame učenie a prax Cirkvi a neželáme si, aby sa učenie Cirkvi menilo." Mladí katolíci sa cítia "vylúčení zo synodálneho procesu", pretože Cirkev sa ich nepýtala na ich názor.

Dublinská arcidiecéza vo svojej synodálnej správe uviedla, že v 173 farnostiach sa konali zhromaždenia pre 10 500 účastníkov. Okrem toho sa ich 2 200 zúčastnilo prostredníctvom tzv. fokusových skupín. Arcidiecéza má 1,1 milióna pokrstených katolíkov, takže sa zúčastnilo 1,13 %.

Účasť na Františkovej synode je celosvetovo zahanbujúco nízka. Príklad: V roku 2015 sa na Františkovej synode zúčastnilo viac ako 20 000 veriacich z celého sveta: V arcidiecéze Melbourne s 1M pokrstených katolíkov sa vyjadrilo 86 jednotlivcov a 53 skupín (čo predstavuje 500 ľudí).

#newsVpeeqfczql
Peter(skala)
Peter(skala)
zaujimavé ako sa mladí katolici ozvali, lebo aj na Slovensku by trebalo.
Ved napr. v spišskej dieceze tiež zvalili na niektorých kresťanov, že nechceli prijať pandemické opatrenia a boli neposlušni voči prijmaniu do ruky.
Namiesto toho, aby objektivne zhrnuli požiadavky jednej i druhej strany veriacich, tak jednu skupinu veriacich (proti prijmaniu do ruky) označili za neposlušných a druhu skup…More
zaujimavé ako sa mladí katolici ozvali, lebo aj na Slovensku by trebalo.
Ved napr. v spišskej dieceze tiež zvalili na niektorých kresťanov, že nechceli prijať pandemické opatrenia a boli neposlušni voči prijmaniu do ruky.

Namiesto toho, aby objektivne zhrnuli požiadavky jednej i druhej strany veriacich, tak jednu skupinu veriacich (proti prijmaniu do ruky) označili za neposlušných a druhu skupinu ako tých poslušných?!

Tak najprv napíšu, že Synoda je o POČUVANI veriacich (ich požiadavkam) a na druhej strane nie lenže ich požiadavky neboli zaznamenané v SUHRNE (v SYNTEZE), ale dokonca boli označene za proti cirkevne.
Syntéza | Synoda 2021 - 2023

😬
... v podstate to isté čo v Irsku, že namiesto toho, aby LEN spísali požiadavky jednej i druhej strany veriacich, tak jednostranne sa vyjadrili tak, ako keby VŠETCI veriaci (mladí) bolí za jedno(dokonca pro-homosexualitu).

Kde je TU objektivita a čo sa dozvie verejnosť ako aj Vatikan, o rôznych požiadavkach veriacich?

Toto považujem za FARIZEJSTVO zo strany - hlavne toho, kto napísal zaverečnu SYNTEZU konkretnej diecezy.

Ešte môžte písať pripomienky, synoda neskončila
Peter(skala)
"K tým smutnejším skutočnostiam patrilo to, že viacerí bolestivo vnímali rozdelenie
v dôsledku konšpiračných teórií a neakceptovania rozhodnutia pastierov Cirkvi (napr. v otázke rozdávania Eucharistie či dodržiavania pandemických opatrení)."

synoda.sk/downloads/SyntezaSP.pdf
😲😱🥺😭😫
apredsasatoci
Dneka byť exkomunikovany je česť.
Jericho 3
apredsasatoci nechat se exkomunikovat je ostuda. Není to žádné terno a ani tento web na vážnosti kacířům nepřidává. ha ha ha🤭
apredsasatoci
Stretneme sa na všeobecnom súde.
Tam bude už všetko jasné.🥱