m.rekinek
244.3K

SZEF DS. KATASTROF OSTRZEGA : GROMADŹCIE WODĘ PITNĄ I KONSERWY !

Krótkoterminowe przerwy w dostawie prądu są prawie pewne w Niemczech tej zimy. A szef Federalnego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy w Katastrofach (BBK), Ralph Tiesler, ostrzega obywateli Niemiec, aby w oczekiwaniu na to gromadzili wodę butelkowaną, żywność w puszkach i inne artykuły pierwszej potrzeby.

W wywiadzie dla serwisu informacyjnego Welt am Sonntag Tiesler ujawnił to, co wielu spekulowało: jest więcej niż prawdopodobne, że w Niemczech czeka w tym roku bardzo ciemna zima z przerywaną dostępnością energii.

„Musimy założyć, że tej zimy będą przerwy w dostawie prądu” – powiedział Tiesler. „Mam na myśli regionalną i tymczasową przerwę w dostawie prądu”.

„Przyczyną będą nie tylko niedobory energii, ale także celowe, czasowe wyłączanie sieci przez operatorów, aby chronić sieci i nie zagrażać całej dostawie”. (Powiązane: Aby nadążyć za zwiększonym zapotrzebowaniem na gotówkę w miarę rozpadu gospodarki, Niemcy planują „awaryjne dostawy gotówki” przed potencjalnym scenariuszem przerwy w dostawie energii.)

Czy spodziewane „krótkoterminowe” przerwy w dostawie prądu w Niemczech staną się długoterminowe w niektórych regionach kraju?

Wiele lokalnych gmin w całych Niemczech również przygotowuje się do tego, zamawiając generatory awaryjne i opracowując plany najlepszego ich wykorzystania w przypadku przerwy w dostawie prądu na dłuższy czas.
Jednak niektóre obszary radzą sobie znacznie lepiej niż inne, przy czym te ostatnie walczą o znalezienie skutecznego planu utrzymania światła w ciągu najbliższych kilku miesięcy w obliczu trwającego kryzysu energetycznego.

„Spodziewamy się raczej krótkotrwałych przerw w dostawie prądu niż długotrwałych awarii na dużą skalę” — podkreślił Tiesler. „Ale do tego też ważne jest dobre przygotowanie”.

Należy pamiętać, że zaledwie kilka miesięcy temu niemieccy urzędnicy odrzucili pomysł, że w ogóle będą przerwy w dostawie prądu. Pomysł, że coś takiego faktycznie się dzieje, był niemal uważany za dziką teorię spiskową.

Przewińmy kilka miesięcy do przodu, a teraz istnieje nie tylko ryzyko krótkotrwałych przerw w dostawie prądu w całych Niemczech, ale także ryzyko, że niektóre gorzej przygotowane gminy zobaczą najgorszy scenariusz, w którym nieodpowiednie przygotowania mogą kosztować życie niektórych osób.

„Przede wszystkim woda, kilka skrzynek i konserwy” – powiedział Tiesler o przedmiotach, na których zdobyciu Niemcy powinni się przede wszystkim skupić. – To wystarczy na dziesięć dni. To właśnie zaleca moja agencja”.

„Nasze przesłanie brzmi: przede wszystkim przygotuj się. Przygotuj się na ewentualne kryzysy, nie zakładaj, że wszystko będzie zawsze pod ręką.”

Tiesler sugeruje również zakup radioodbiorników zasilanych bateryjnie wraz z bateriami do ich zasilania, a także świec i zapałek do oświetlenia. Pełna lista polecanych pozycji dostępna jest na stronie agencji.
Wszystko to dzieje się dlatego, że po inwazji Władimira Putina na Ukrainę

Niemcy zdecydowały, że nie będą już kupować gazu z Rosji. Niemiecki rząd jest tym bardzo zdenerwowany i teraz karze za to własnych obywateli, pozbawiając ich taniej i obfitej rosyjskiej energii.

„Chociaż początkowo kraj ten chciał stopniowo oddzielić swoją gospodarkę od rosyjskiego gazu, dopływ z Rosji został ograniczony znacznie wcześniej niż planowano z powodu sankcji nałożonych na Ukrainę i wrześniowych eksplozji, które uniemożliwiły eksploatację gazociągu Nord Stream 1, kluczowej trasy dla rosyjskiego gazu. dotrzeć do Europy” – relacjonuje RT .

„Pomimo tego, że magazyny gazu w kraju są prawie pełne, eksperci wciąż obawiają się, że ten zapas może nie wystarczyć na zimę”.

W sekcji komentarzy ktoś zauważył, że Tiesler wygodnie nie wspomniał, że Niemcy, podobnie jak Stany Zjednoczone, nadal przelewają miliardy na Ukrainę, podczas gdy to wszystko się dzieje.
Światowa gospodarka jest demontowana kawałek po kawałku. Aby być na bieżąco, odwiedź Collapse News | Collapse News is your source for breaking news .

Źródła tego artykułu to:
RT. com
NaturalNews.com
Bund.de
Iwona Sękowska-Kielar shares this
30
Violetta Jadwiga Makuch shares this
1.3K
Magdalena Maria Kubiak
Może u nas będą wyłączenia prądu w ramach solidarności z U.? 😌
Maciej Marczyński
a u nas wszystko ok. Rząd tak nie straszy jak u nich . Nie dziwne to?? Nie wiem czy rządzący w Niemczech trochę nad wyraz nie przesadzają
m.rekinek
Polska jako jedyna kraina szczęśliwości społecznej w Europie uniknie okresowych wyłączeń prądu, a to dlatego ,że w Polsce rządzi PiS a w innych krajach kto inny. To nasi wybawcy. Prymas Polak wraz z Bergolio powinni ich ogłosić ,,santo subito" jeszcze za ich życia. To właśnie PiS uratował nam życie przed krwiożerczym tsunami covid-19, sprowadzając śmiercionki, dba żebyśmy zimą nie zmarzli …More
Polska jako jedyna kraina szczęśliwości społecznej w Europie uniknie okresowych wyłączeń prądu, a to dlatego ,że w Polsce rządzi PiS a w innych krajach kto inny. To nasi wybawcy. Prymas Polak wraz z Bergolio powinni ich ogłosić ,,santo subito" jeszcze za ich życia. To właśnie PiS uratował nam życie przed krwiożerczym tsunami covid-19, sprowadzając śmiercionki, dba żebyśmy zimą nie zmarzli sprowadzając wprawdzie niepalny, ale jednak węgiel, nawet rozprowadzili po Polsce jodek z przedziwnymi mikroelementami, by ratować nas przed promieniowaniem.
Tak więc nie przesadzajmy, nie róbmy zapasów wody i żywności, zrezygnujmy z alternatywnych źródeł ogrzewania i energii, całkowicie zaufajmy rządzącym, zdajmy się na nich,
oni się o nas tak troszczą ...
😍😉
Maciej Marczyński
Pisałem oczywiście z przekąsem o naszym rządzie . Ale fakt faktem że np u mnie w pracy pełen luz, Ludzie praktycznie z niczym problemu nie mają,Kredyty spłacają , jakies tam podwyżki były, czasem mi sie wydaje, że jak tu na portalu naczytam się tych złych wiadomości, to w pracy i tak mnie nikt nie wysłucha . Bo tam pełen luz i śmiech