pl.news
43.1K

Jedność Kościoła to "fikcja," Kościół musi "docenić" homoseksualizm - Przewodniczący Episkopatu Niemiec

Nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu musi ulec "zmianie", powiedział niemiecki biskup Georg Bätzing na łamach DeutschlandFunk.de (20 maja).

Według Biskupa "homoseksualiści" żyjący w związkach nie powinni być "dyskryminowani". Zamiast tego należy ich postrzegać jako "szansę i traktować z szacunkiem".

Bätzing jeszcze nie udzielił homoseksualnego "błogosławieństwa", ale staje w jego obronie: "Takie praktyka istnieje, a ja nie zamierzam karcić nikogo, kto udziela błogosławieństwa". Niemniej jednak w rzeczywistości Bóg określa praktykowanie homoseksualizmu jako abominację (Pismo Święte).

Co więcej, Bätzing walczy o święcenia kapłanek, aczkolwiek opierając się na kilku rozmowach, zdaje sobie sprawę, że Franciszek zdecydował się przyjąć odmienną postawę. Biskup rozumie, że nawet papież nie może całkowicie odmienić kościoła, jednocześnie przyznając "Robi, co w jego mocy".

Biorąc pod uwagę "zróżnicowaną sytuację" w światowym kościele, Bätzing podkreśla, że "jedność pod wieloma względami jest fikcją", a "w synodalności Franciszka chodzi o zróżnicowanie kulturowe".

Grafika: Georg Bätzing, © Pressebild, SynodalerWeg,de, #newsJpqgdyqieo

darek104
stary pedał
wacula25wp.pl
Aten biskup niemiecki chce żeby duchowni uprawiali homoseksualizm i żyli w hedonizmie w swych pałacach