Clicks1K
csk.news

Birituálni Mnísi Oživujú Slávne Opátstvo Vo Francúzsku

Začínajúc v Auguste, Benediktíni zo Saint-Joseph de Clairval vo Burgundskom Flavigny-sur-Ozerain oživia Opátstvo Solignac v Strednom Francúzsku.

Správu oznámili 11. Júna Limogesskí Biskup Pierre-Antoine Bozo a Opát Jean-Bernard Marie Bories, ktorý bol zvolení iba pred rokom. Jeho komunita bola založená vo Švajčiarsku v roku 1972 okolo Arcibiskupa Marcela Lefebvra (+1991), ktorého opustili po biskupských sväteniach v roku 1988.

Mníchov privítal Dijonský Biskup Michel Louis Coloni (+2016), ktorý ich prinútil nahradiť Komunitnú Omšu Eucharistiou Nového Obradu, ktorá sa predsedá voči Bohu a v Latinčine, aby dosiahli požadované kánonické uznanie. Súkromné Omše mníchov sa slávia väčšinou v Rímskom Obrade. Teraz má skupina asi päťdesiat mníchov. Zakladajúci Opát Augustin Marie Joly (89) zomrel v Januári 2006.

Solignac bol založený svätým Eligiusom (+660) a bol zatvorený v roku 1790 Francúzskou Revolúciou, ktorá ho používala ako väzenie pre kňazov a mníšky, ktorí sa postavili proti terorizujúcemu režimu Revolúcie. Neskôr kláštor mnohokrát zmenil majiteľa, až kým ho v roku 2011 nekúpila Diecéza Limoges.

Kláštorný kostol z 18. storočia je mimoriadnym príkladom kostola v Románskom štýle.

#newsRynqtvvztg