Clicks1.5K
Coburg
8

Stála pred kostolom a srdcervúco plakala so slovami: „Nemôžem ísť za Ježišom!“,

Možno konštatovať, že konečne nie sú biskupi ticho. Rezonujú však ich slová o tom, ako podporovali „očkovanie u všetkých, ktorým to zdravotný stav dovoľuje“. Vyviňujú sa azda? Azda už čítajú aj o fatálnych prípadoch ľudí, ktorí dopadli zle po očkovaní?

Zarážajúce je, že nehovorili nič k tomu, keď ešte tento týždeň smeli do chrámov len očkovaní a prekonaní. Čo ak chceli ísť aj tí, ktorí sa kvôli nejakým predispozíciám nemohli dať zaočkovať? A hoci aj z etických dôvodov…

A práve pred novovyhláseným lockdownom sa začal šíriť sociálnymi sieťami tohtotýždňový prípad dievčatka s Downovým syndrómom, ktoré do jedného z kostolov v Bratislave nepustili, lebo nie je očkovaná. Nezaočkované Dieťa. Dievčatko začala zo zúfalstva a s plačom kopať do dverí, kvôli čomu jej po skončení omše kňaz odmietol podať sv. prijímanie:

„Do kostola denne chodí mladé dievčatko (13-14-ročné) s Downovým syndrómom. V pondelok ju do kostola nepustili – nie je zaočkovaná. Stála pred kostolom a srdcervúco plakala so slovami: „Nemôžem ísť za Ježišom!“, „Nemôžem mať Ježiša!“ „Nemôžem prijať Ježiša!“… Ľudia podobne nevpustení do kostola – nezaočkovaní ju pred kostolom utišovali, že po svätej omši im iste dovolia prijať „Ježiša“. Ona sa na chvíľu utíšila, ale znovu jej vyhŕkli slzy a opakovala to isté. V jednom momente to už na ňu tak doľahlo, že slabo kopala do dverí a plakala. Ľudia ju však náhle upokojili a spolu ticho čakali na prijatie Eucharistie, po odchode posledného zaočkovaného z kostola.

Aké však bolo rozčarovanie prítomných, keď kňaz odmietol podať mladému dievčaťu sväté prijímanie so slovami, že spáchala hriech, pretože búchala do dverí….

hlavnespravy.sk/…down-a-plosny-zakaz-ucasti-na-bohosluzbach/2765888
dyk
dominikguzman
Tu sa treba veľmi veľa modliť za našich kňazov, a hlavne svätí kňazi aby odprosovali za svojich spolubratov, každý podľa svojho stavu môže odprosovať za svoj stav, takže aj jedni kňazi za druhých kňazov. Celkovo som pohnutý príbehom kňaza Ruotola Dolinda, ktorý je v procese blahorečenia, alebo životom poľského kňaza Alexandra Wozneho.
forthetruth333
Prečo ho nazýva pán??? sa zbláznil???
Bratia a sestry
diabol rozdeľuje
johanika
„Čo si dovoľuje pán Heger voči katolíkom je bezprecedentné a arogantné,“ vyhlásil Mons. Duda

hlavnespravy.sk/…precedentne-a-arogantne-vyhlasil-mons-duda/2766512
Peter(skala)
je pravda, že Mons.Duda má pravdu, ale tiež je pravda, že to uzatvorenie kostolo je tiež Boží trest. Nemohol sa pozerať ako klerici a laici znesväcuju Eucharistiu a použil si na to Hegera. On síce z iného umyslu, ale svojim skutkom potrestal aj klerikov, či laikov, ktorí spôsobovali znesvätenie. Takže Mons.Duda by mal aj na to prihliadať a napraviť stav Cirkvi predovšetkým od seba, aby sa …More
je pravda, že Mons.Duda má pravdu, ale tiež je pravda, že to uzatvorenie kostolo je tiež Boží trest. Nemohol sa pozerať ako klerici a laici znesväcuju Eucharistiu a použil si na to Hegera. On síce z iného umyslu, ale svojim skutkom potrestal aj klerikov, či laikov, ktorí spôsobovali znesvätenie. Takže Mons.Duda by mal aj na to prihliadať a napraviť stav Cirkvi predovšetkým od seba, aby sa verejne postavil proti podávaniu Eucharistie do ruky, povinemu respiratoru, ...
Ivan Herda
Žeby Bratislava bola diagnoza aj pre kňazov?
Ak sa to stalo takto, tak ten ...kňaz asi pochádza z rodiny eugenicko-arijsko čistej,dokonalej a preto mu asi chýbala minimálna empatia a poznanie,súcit s ľudmi v takejto postihnutenosti a tiež aj vzdelanie z fakulty a asi chýbal na prednáškach o samaritánovi,liečení nečistých ,čoho je plné evanjelium napísané samým Pánom Bohom pre nás a hlavne, ich, …More
Žeby Bratislava bola diagnoza aj pre kňazov?
Ak sa to stalo takto, tak ten ...kňaz asi pochádza z rodiny eugenicko-arijsko čistej,dokonalej a preto mu asi chýbala minimálna empatia a poznanie,súcit s ľudmi v takejto postihnutenosti a tiež aj vzdelanie z fakulty a asi chýbal na prednáškach o samaritánovi,liečení nečistých ,čoho je plné evanjelium napísané samým Pánom Bohom pre nás a hlavne, ich, vyučujúcich nás,takže trápne, ak lenin hovoril :učiť sa ...3x ,tak podobne treba povedať modliť sa 300 x za takýchto konatelov "in presona Christi" lebo to robia zle a pohoršujúco, nech sa doplní to čo im chýba a šíria pochýbnosť,lámu nezlomiteľné ,zhášajú nehasnúce ,nech sa zmenia podobne ako sv.Pavol ,ktorý sa stal všetkým všetko,aby získal aspoň niektorých a takým môže byť aj to nevinné mongoloidné dievčatko.
Agent0
Ked si dáte SRAT na HLAVU, tak nieleže vám ji s radostou POSERU, ale este si vás prestanu vážit...lebo ste o to , aby vám ju neposrali, NEBOJOVALI..
To hovorim s lutostou o biskupoch a knazoch na Slovensku, ktori bezhlavo prijimaju VSETKO čo im povie PILÁT...