Clicks1.3K

Bp Schneider w wywiadzie dla LifeSiteNews: "Rozeznanie" oznacza teraz "pozwolić grzeszyć"

- Kontrowersje wokół nauczania Papieża Franciszka na temat małżeństwa i rodziny zawartego w jego adhortacji Amoris Laetitia można sprowadzić do tego, że pozwala się katolikom grzeszyć — powiedział bp Athanasius Schneider w ekskluzywnym wywiadzie dla LifeSiteNews.

Pomocniczy biskup Astany Kazachstan powiedział, że zwroty takie jak "rozeznanie", "towarzyszenie duszpasterskie" i "zmiana paradygmatu", brzmią piękne, ale są równoznaczne z ustępstwem na rzecz grzechu. Powiedział, że jest to podobne do tego, w jaki sposób Mojżesz pozwolił Izraelitom grzeszyć, pozwalając na rozwód z powodu ich "zatwardziałości serca".

Sugestia jest taka, że teraz, po 2000 roku, Kościół odkrył subiektywny aspekt prawdy, że do tej pory Kościół jedynie przedstawiał obiektywną część prawdy, a teraz [przedstawia] subiektywną [część prawdy] — powiedział.

— Ale ten język, tak zwane "odkrycie subiektywnej części prawdy", nie jest niczym innym, kiedy tłumaczycie to na język zdrowego rozsądku - dla każdego człowieka, który nadal ma zdrowy rozsądek — ostatecznie oznacza pozwolenie na grzech

— Dać pozwolenie na grzech, jak Mojżesz dał z powodu twardego serca ludzi
— kontynuował.

— Ten język ... ostatecznie oznacza "pozwolić grzeszyć".

I Jezus Chrystus potępił to. W jaki sposób Apostołowie i następcy apostołów mogą dziś wprowadzić duszpasterską normę, która jest w istocie tym, co zrobił Mojżesz? — dodał.

Tłum. z oryginału

Cały tekst: www.lifesitenews.com/news/faithful-bishop…