Clicks37
lt.news

Romanas? Paryžiaus arkivyskupas bėdoje

Paryžiaus arkivyskupas Michelis Aupetit (70), buvęs gydytojas, 2012 metais turėjo „intymių santykių su moterimi“ pareigas eidamas Paryžiaus generalvikaro pareigas, rašo LePoint.fr (lapkričio 22 d.).

LePoint.fr priklauso oligarchui François Pinault (49,5 mlrd. USD). Aupetitas, atrodo, pripažino „dviprasmišką elgesį“ su moterimi, tačiau neigė sulaužęs celibato įžadą.

Šis reikalas išaiškėjo viduje 2020 metų pavasarį, kai pasirodė 2012 metų vasario mėnesio elektroninis laiškas moteriai , kurį Aupetit netyčia išsiuntė savo sekretorei.

Paklaustas, Aupetitas pasinėrė į painius pasiaiškinimus, iš pradžių pažadėjo atsistatydinti, paskui paneigė. Paryžiaus nuncijus ir Vyskupų kongregacijos prefektas kardinolas Ouellet buvo informuoti, tyrimas buvo patikėtas kardinolui Vingt-Trois.

Kaip ir Pranciškus, Aupetitas yra žinomas dėl savo autoritarinio stiliaus, atstumo iki kunigų, menko pastoracinio rūpesčio, įkyrių manierų, empatijos stokos, atvirumo dialogui ir tėviško požiūrio.

Du Aupetit generalvikarai iš eilės atsistatydino. Jis ką tik paskelbė pastoracinį laišką apie „broliją“. Sekdamas Pranciškumi, jis neseniai nuslopino dešimt Romos mišių.

Paveiksliukas: Michel Aupetit, © François-Régis Salefran, CC BY-SA, #newsAuncgyecpv