Clicks474

Advokátska kancelária sa rozhodla neposkytovať služby zaočkovaným proti Covid-19, vysvetlila dôvod

Bratislava 25. mája 2021 (HSP/Foto:TASR/DPA-Christopher Neundorf)

hlavnespravy.sk/…aockovanym-proti-covid-19-vysvetlila-dovod/2550068

V čase keď sa čoraz častejšie diskutuje o výhodách pre zaočkovaných, urobila jedna z bratislavských advokátskych kancelárii zaujímavé rozhodnutie. Kancelária Weis & Partners sa totiž rozhodla neposkytovať služby klientom „zaočkovaným“ na covid-19. Aký má na to dôvod?

„Pokiaľ ste potenciálni klienti, rovno sa otočte, budete ako očkovaní odmietnutí pre aktuálnu vyťaženosť kancelárie. Všetok voľný čas v tejto dobe prioritne venujeme časti populácie, ktorá si svoje zdravie váži a správa sa v prvom rade zodpovedne voči sebe,“ píše sa okrem iného v ozname kancelárie.

Vo svojom stanovisku spomínaná kancelárie vysvetľuje, že nejde o žiaden naschvál, ale o vedecky podložené obavy o zdravie konkrétnych jednotlivcov.

Očkovanie podľa nich nezaručuje, že očkovaný nebude nakazený, že nebude chorobu prenášať ďalej, naopak, až očkovanými jedincami sa vytvára skupina možných tzv. asymptomatických prenášačov, čo priamo ohrozuje nezaočkovanú populáciu.

Stanovisko kancelárie prinášame v pôvodnom znení:

Poďme na to naozaj v skratke. Treba si uvedomiť, že to, čo napadol generálny prokurátor 18.3.2021 na Ústavnom súde vo svojom odôvodnení obsahovalo aj veľmi dôležitú, až zásadnú informáciu. V konaní vlády pri vyhlasovaní núdzového stavu a následných prijatých opatreniach Úradu verejného zdravotníctva SR chýbalo v podstate vždy realizovanie zásady proporcionality, nehovoriac o legalite a legitimite opatrení, ktorými sa aktuálne zaoberať nebudeme.
Peter(skala)