uk.news
10

FSSPX: колишній настоятель отримав тюремний вирок

Суд у французькому місті Гап засудив 58-річного отця Арно Ростана до "фіксованого терміну ув'язнення на дванадцять місяців з відстрочкою виконання вироку".

У квітні він визнав себе винним у пестощах до семи неповнолітніх хлопців у Франції, Іспанії та Швейцарії в період з 2002 по 2018 рік.

За французьким законодавством, обвинуваченому може бути винесено пом'якшене покарання, якщо термін ув'язнення не перевищує одного року. У такому випадку засуджений не потрапить до в'язниці, а зможе відбувати покарання в іншій формі: електронний браслет, напівволя або звільнення від роботи.

Ростанд також повинен буде пройти чотирирічний соціально-правовий нагляд і психіатричне лікування, а також виплатити компенсацію своїм жертвам.

Він є колишнім настоятелем округу Канади (2006-2008) і США (2008-2014).

У прес-релізі FSSPX пише, що в 2014 році, "після того, як неоднозначне і неналежне ставлення" Ростана було доведено до їхнього відома, керівництво відсторонило його від апостольства і "доручило йому адміністративні завдання без будь-якої відповідальності і під відповідним дисциплінарним наглядом, спочатку в Швейцарії, а потім в Канаді з 2019 року".

З відкритих джерел відомо, що з 2014 року по квітень 2019 року Ростанд працював директором з комунікацій в штаб-квартирі SSPX в Швейцарії. Він координував співпрацю між різними установами FSSPX і відповідав за зв'язки з громадськістю. З 2019 по 2022 рік він був секретарем у Канаді.

Переклад зі штучним інтелектом