Clicks953
csk.news
6

Italský Deník Pochybuje O Františkově Papežství

Italský deník Libero, založený Vittorio Feltrim, publikoval článek Andrea Cionci, říkající, že ve své demisi se Benedikt XVI nezřekl papežského trůnu, tudíž je stále papežem.

Článek neobsahuje nové informace, ale ukazuje, že problém dvou papežů brzy nezmizí. Cionci tvrdí, že se Benedikt v roce 2013 vzdal svého “ministeria” (duchovního úřadu) ne z jeho “munus” (obvinění), uzavírající, že se vzdal pouze výkonu papežství, nikoli papežství jako takového.

Ačkoli Církevní zákon používá "munus," oba dva termíny jsou v Latině zaměnitelné a Benedikt výslovně ve své rezignačním dopise napsal, že Papežské místo je volné.

Dále Cionci odkazuje na Benediktovo prohlášení, že “žádný papež tisíce let nerezignoval a dokonce i v prvním miléniu, toto bylo výjimkou” (Peter Seewald “Poslední Konverzace,” 2016). Cionci věří, že "výjimka" se týká Benedikta VIII (980-1024), který byl krátce vyloučen v roce 1012 Antipope Gregorym VI, dokud nebyl do funkce navrácen císařem Henrym II.

Dále, podle Cioncia, Benedikt nepovažuje svou rezignaci v souladu s abdikací Celestine v roce 1294, protože v “Mein Leben” (2020) říká, že jeho abdikace, "nemohla být v žádném případě použita jako precedens” pro jeho vlastní rezignaci.

Krom toho, Cionci trvá na tom, že Benedikt se stále obléká jako papež a podepisuje se s “Pontifex Pontificum” [což František nikdy nepoužívá].

#newsDieakfryue

Krásný pokojný den
Satanova matrice je mentálně zavádějící, inkorporovaný nesmysl, který postrádá logickou opodstatněnost právě již v samotné definici nebo spíše představě o ní. Joske nebyl dokonce sto vysvětlit své představy co je to satanova matrice, ale již nyní z toho co vidím či lze vysledovat je obraz značně rozostřený a neurčitý a sloužící spíše k účelové dehonestaci ŘKC a doslova k oblbování. Ale baví... 😉
Mira393
Benedikt XVI alias Joseph Ratzinger by stejně už dnes nebyl schopen ze zdravotního hlediska vykonávat tuto funkci.
dyk
Do 10 let budou mít lidé implantovaný čip v mozku nebo kůži, uvedl Klaus Schwab

ac24.cz/…antovany-cip-v-mozku-nebo-kuzi-uvedl-klaus-schwab/
TerezaK
PAPEŽ BENEDIKT XVI.: "NEabdikoval JSEM"! rezignovat a abdikovat je rozdíl.
ačkoli s Declaratiem z roku 2013 "rezignoval" tím, že se zřekl "ministerstva" (praktických funkcí) - výkonu administrativních funkcí, vůbec "neabdikoval", na titul papeže: "munus", funkci papeže z titulu- to jest Bohem pověřeného povolání, služby, tj. služebníka v Božím lidu. Srov.: BREAKING: Pope Benedict XVI: “I have …More
PAPEŽ BENEDIKT XVI.: "NEabdikoval JSEM"! rezignovat a abdikovat je rozdíl.
ačkoli s Declaratiem z roku 2013 "rezignoval" tím, že se zřekl "ministerstva" (praktických funkcí) - výkonu administrativních funkcí, vůbec "neabdikoval", na titul papeže: "munus", funkci papeže z titulu- to jest Bohem pověřeného povolání, služby, tj. služebníka v Božím lidu. Srov.: BREAKING: Pope Benedict XVI: “I have not abdicated”! | FromRome.Info Saving Souls in the time of Apostasy | FromRome.Info
Krásný pokojný den
Libore, před pár měsíci udělal italský novinář rozhovor s Benediktem. Položil mu jasné otázky a Benedikt zcela jasně a podrobně odpovídal. Odkaz jsem sem vkládal ale je mi jasné že tebe to nezajímá a budeš si stále držet svou ... Takže Libor Halík je chytřejší než Benedikt a dokonce i za Benedikta mluví. 😁
Libor Halik
Nejpravděpodobněji je pravdivým článek Andrea Cionci, říkající, že ve své demisi se Benedikt XVI. nezřekl papežského trůnu, tudíž je stále papežem. Cionci trvá na tom, že Benedikt se stále obléká jako papež a podepisuje se s “Pontifex Pontificum” [což František nikdy nepoužívá].